Strona głównaWiadomościRozrywkaPowstaje film Star Wars: Knights of the Old Republic!

Powstaje film Star Wars: Knights of the Old Republic!

Niedawne pogłoski, jakoby Lucas Arts pracowało nad filmem Star Wars: Knights of the Old Republic, najwyraźniej okazały się prawdziwe. Podobno kończą się już pracę nad scenariuszem pierwszej części, bo w sumie mamy otrzymać trylogię.

Taką informację podał serwis Buzzfeed. Według ich źródeł powoli kończą się prace nad scenariuszem do pierwszej części, za który odpowiedzialna jest Laeta Kalogridis. Ma ona na swoim koncie między innymi scenariusz do filmów Alita: Battle Angel oraz Wyspa Tajemnic. Była także współproducentem Avatara. Co w tej historii ważne, mowa o pierwszej części, bo finalnie historia ma zostać zmieszczona w tradycyjnej dla serii Gwiezdnych Wojen trylogii.

Zobacz: Star Wars: Knights of the Old Republic 3 – na grę możemy jeszcze długo czekać

Pierwsze Star Wars: Knights of the Old Republic powstało w 2003 roku. Do dzisiaj gra i jej kontynuacja uchodzą za jednej z najlepszych produkcji z gatunku RPG. Tytuł opowiada historię na tysiące lat przed wydarzeniami z ery Skywalkerów. Poznajemy w nim losy Revana i Malaka – dwóch byłych Jedi, którzy znikają na jakiś czas i wracają już jako mroczni Lordowie Sith. Na pewno część z Was zna dalszą fabułę. Reszcie nie będę jej zdradzał, aby nie psuć zabawy.

Mam nadzieję, że film – o ile finalnie powstanie – będzie wiernie oddawał historię przedstawioną w grach i książkach. To w mojej ocenie jedna z ciekawszych opowieści w świecie Gwiezdnych Wojen (chociaż przyznaję, że nie znam ich wiele) i zasługuje na dobrą ekranizację. W następnej kolejności liczyłbym na filmową historię Darth Bane’a.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię