Strona głównaWiadomościRozrywkaDC może sprzedać prawa do swoich postaci Marvelowi

DC może sprzedać prawa do swoich postaci Marvelowi

Według krążących w sieci plotek DC ma problemy finansowe. Są one na tyle poważne, że firma ma rozważać możliwość sprzedaży praw do własnych postaci m.in. Marvelowi, innym wytwórniom oraz fanom.

Serwis Bleeding Cool przekazał informację o problemach finansowych z jakimi boryka się DC. Firma miała wystawić na sprzedaż prawa do części swoich bohaterów. Transakcją ma być zainteresowany m.in. Marvel oraz bardziej majętni fani. Początkowo zostało to uznane za bardzo niskiej jakości plotkę, wygląda jednak na to, że jest tu więcej prawdy niż można było się spodziewać.

W ostatnim czasie DC boryka się z różnymi problemami. W zeszłym roku firma zwolniła jednego ze swoich wydawców, dwóch redaktorów naczelnych oraz wielu pracowników, którzy byli związani z firmą od lat. Była szefowa DC – Diane Nelson zdecydowała o przeniesieniu siedziby firmy z Nowego Jorku do Burbank, co zwiększyło koszty utrzymania wydawnictwa. Chociaż większość zatrudnionych pracuje obecnie zdalnie to i tak DC płaci wysoki czynsz za wynajmowane powierzchnie.

Zobacz: Predator: Hunting Grounds – Valkyrie, prywatne mecze i tryb wielkich głów

Ekipa Bleeding Cool utrzymuje, że otrzymują z różnych stron doniesienia o planowanej w DC redukcji wydatków np. przez minimalizację liczby wypuszczanych na rynek drukowanych wersji komiksów, na rzecz wersji cyfrowych. Co więcej, firma miałby badać sprzedaż praw do postaci ze swojego uniwersum. Co ciekawe, kupnem zainteresowali się Marvel, IDW i Dynamice, jednak cena jakiej zażyczyło sobie DC była zbyt wysoka.

Warto jednak podkreślić, że prawda dotyczyły tylko możliwości użycia bohaterów w komiksach. Prawa do filmów, reklam i gier nadal pozostają w rękach Warner Bros. Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w połowie tego roku po analizie wyników sprzedaży nadchodzącego Infinite Frontier, którego pierwszy zeszyt trafi na półki w lipcu.

Co więcej od jakiegoś czasu AT&T, czyli właściciel Warner Bros. ma planować odsprzedaż praw do użycia bohaterów DC. Jednak cena jaką miałby zapłacić zainteresowany wynosi ok 500 milionów dolarów.

Samo DC nie odnosi się do tematu,. Jednak jeden ze współautorów Deadpoola skomentował to:

To bardziej rzeczywiste, niż możesz to sobie wyobrazić… Inwestycja jest już sprawdzana.

O całej sprawie ma wiedzieć Jimmy Palmiotti, który stwierdził:

To coś innego. Tutaj DC chce po prostu dotrzeć do bogatych fanów, którzy mieliby pokryć ich straty w wydawaniu – ludzie z Warner Bros. zachowaliby wszystkie pozostałe prawa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię