Strona głównaGryAktualnościDeath Stranding na PC użyje znienawidzonego zabezpieczenia DRM

Death Stranding na PC użyje znienawidzonego zabezpieczenia DRM

Death Stranding zostanie wydane na PC – to już pewne i potwierdzone przez samych twórców. Poznaliśmy nawet oficjalną datę premiery i listę dodatków dla PC-towców. Szkoda, że Kojima Productions zdecydowało się na wykorzystanie znienawidzonego przez graczy zabezpieczenia Denuvo.

Niestety, to już pewnie – Death Stranding w wersji na PC będzie wykorzystywać niezbyt popularne wśród graczy zabezpieczenie Denuvo. Zostało to potwierdzone na oficjalnej stronie gry na Steamie. Dlaczego ten DRM jest tak znienawidzony?

Nie chodzi wcale o to, że przeszkadza piratom w graniu za darmo. Wręcz przeciwnie. Często Denuvo jest kompletnie nieskuteczne i crackerom udaje się je złamać w zaledwie kilka czy kilkanaście godzin po premierze danej gry. Oczywiście są przypadki, gdzie popularne produkcje opierają się dłużej, ale to raczej wyjątek niż reguła.

Jednocześnie Denuvo często bardzo negatywnie wpływa na płynność rozgrywki. Deweloperzy coraz częściej, po kilku miesiącach od premiery, decydują się na usunięcie zabezpieczenia ze swoich gier. To daje możliwość porównania płynność z DRM i bez niego. No i nie są to wyniki optymistyczne dla twórców Denuvo. Kilka, kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt klatek na sekundę więcej to norma. Devil My Cry 5 zyskiwało ponad 20 fps-ów po usunięciu zabezpieczenia.

Death Stranding na PC zadebiutuje już 2 czerwca na Steamie oraz Epic Games Store.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię