Strona głównaGryAktualnościNaukowcy używają gry do walki z koronawirusem

Naukowcy używają gry do walki z koronawirusem

Koronawirus już teraz ma niebagatelny wpływ na branże technologiczną, grową i esportową. Z jego powodu odwołano wiele imprez lub odbywały się one bez udziału publiczności, w tym między innymi Intel Extreme Masters. Tymczasem to właśnie gra może pomóc naukowcom w znalezieniu skutecznego leku.

Naukowcy, do walki z koronawirusem, zaczęli wykorzystywać grę o nazwie Foldit. Została ona wydana w 2008 roku i polega na układaniu białek w odpowiedniej kolejności, aby zrozumieć budowę konkretnych wirusów czy bakterii. Teraz do produkcji dodano wirus COVID-19, czyli tak zwanego koronawirusa. Dzięki temu tysiące ludzi na całym świecie może pracować nad jego strukturą i pomóc w opracowaniu skutecznej szczepionki.

Naukowcy wiedzą, że koronawirus wyposażony jest w białkowe kolce, dzięki którym przyczepia się do białek receptorowych w ludzkich komórkach. Jeśli udałoby się opracować białko, które przyczepia się do tych kolców i tym samym blokuje interakcję z ludzkimi komórkami, mielibyśmy skuteczny lek na panującą już pandemię.

koronawirus COVID-19
Tak wygląda COVID-19, czyli koronawirus

Normalnie takimi rzeczami zajmują się naukowcy lub superkomputery. Jednak gra Foldit wielokrotnie udowodniła już, jak twierdzą jej twórcy, że ludzie potrafią to robić równie skutecznie co maszyny, a często nawet lepiej. Czas pokaże, czy tak samo będzie w przypadku koronawirusa. W tym momencie zaraził on już ponad 93 tys. ludzi na całym świecie i doprowadził do śmierci niemal 3,2 tys. osób.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię