Strona głównaGryAktualnościDekret Trumpa przeciwko Tencent nie wpłynie na branżę gier

Dekret Trumpa przeciwko Tencent nie wpłynie na branżę gier

Wygląda na to, że jesteśmy bezpieczni. Wydany niedawno ban Prezydenta Stanów Zjednoczonych na TikTok i WeChat nie dotknie branży gier.

Wczorajszego wieczora Donald Trump nałożył ban na aplikacje TikTok oraz WeChat. Jeżeli chińscy właściciele nie zdecydują się na sprzedaż udziałów w obu produktach amerykańskim firmom, w ciągu 45 dni znikną z rynku USA. Biorąc pod uwagę, że za WeChat odpowiedzialny jest Tencent, gracze szybko zaczęli zastanawiać się, czy nowe reguły nie dotknąć w jakiś sposób rynku multiplayerów.

Zobacz: Po kontrowersjach Riot Games zrywa współpracę z Neom

Biały Dom potwierdził jednak oficjalnie, że zablokowane zostaną tylko transakcje związane z WeChat. Reszta biznesów, w których udziały ma aktualnie Tencent, powinna pozostać w nienaruszonym stanie.

Jak słusznie zauważył Rod „Slasher” Breslau na Twitterze, Trump mógł nieświadomie zbanować transakcje w większości najpopularniejszych gier wideo. Chiński gigant zyskał sobie rozgłos na zachodzie, inwestując w króla mobilnych tytułów, Supercell. Teraz ma jednak spore udziały m.in. w Riot Games i Epic Games. Obostrzenia dotyczące Tencent mogłyby negatywnie wpłynąć na League of Legends, Valoranta czy Fortnite.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię