Strona głównaWiadomościHardwareDell G gamingowe laptopy w przystępnej cenie

Dell G gamingowe laptopy w przystępnej cenie

Gamingowe laptopy Dell kojarzone są głownie z marką drogich i świecących niczym choinka modeli Alienware. Producent chcąc zerwać z tym stereotypem wypuścił nową serię laptopów gamingowych w przystępnej cenie, oznaczonych literką G.

W skład serii G wchodzą trzy modele laptopów przeznaczonych dla graczy oraz obsługi programów graficznych. Każdy z nich wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel ósmej lub dziewiątej generacji.

Dell G3

Najtańszym z modeli jest Dell G3 w wersji z 17 lub 15-calowym ekranem. Cena modeli w zależności od wariantu zaczyna się od około 3300 złotych. Sercem systemu jest procesor Intel Core i5 lub i7 8. generacji. Modele te charakteryzują się cienką 25-milimetrową obudową. To wymusiło zastosowanie dwóch wentylatorów odprowadzających ciepło z wnętrza maszyny.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare – nowy tryb multiplayer zobaczymy w akcji już dzisiaj

Znajdziemy tu także port HDMI 2.0 oraz Thunderbolt 3, które umożliwią podłączenie dodatkowych wyświetlaczy. Za generowanie obrazu odpowiedzialny jest GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5.

Dell G5

Drugim modelem serii jest Dell G5 wyposażony w 15-calową matrycę IPS FHD w cenie zaczynającej się od 4300 złotych. Model ten w zależności od wybranego wariantu zostanie wyposażony w kartę graficzną GeFore GTX lub RXT oraz procesor Intel Core i5, i7 lub i9 9. generacji. Podobnie jak w przypadku modelu G3 także tutaj znajdziemy port HDMI 2.0 obsługujący obraz w rozdzielczości 4K 60Hz. G5 przeznaczony jest do pracy w różnych warunkach, co ma umożliwić antyrefleksyjna powłoka ekranu oraz podświetlana klawiatura. Znalazło się tu również miejsce na SuperrSpeed USB 3.1 Type-C gen. 1, które umożliwia obsługę wyświetlacza 5K lub dwóch 4K.

Zobacz: Wiedźmin Netflix – tak prezentuje się Geralt w pełnym rynsztunku

Dell G7

I na końcu, ale nie ostatni model Dell G7 wyposażony w 17-calową matrycę IPS o jasności 300 nitów i odświeżaniu 144 Hz. Komputer w zależności od dobranej konfiguracji dostępny jest w cenie od 6350 złotych. Podobnie jak w modelu G5 znajdziemy tu procesor Intel Core i7 lub i9 dziewiątej generacji. Wielbicieli maksymalnych ustawień w grach powinien zadowolić RTX 2080, w który został wyposażony G7. Szybkie uruchomienie systemu oraz aplikacji dodatkowo zapewni dysk SSD PCIe M.2 NVMe.

Każdy z modeli serii G wyposażony jest w oprogramowanie Alienware Command Center, które dostosowuje ustawienia systemowe pod jak najwygodniejsze granie. Według zapewnień producenta każdy z modeli jest idealnym sprzętem nie tylko do grania, ale również jako sprzęt biznesowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię