Strona głównaGryAktualnościDeweloper Torchlight 3 wykupiony przez Zynga Games

Deweloper Torchlight 3 wykupiony przez Zynga Games

Zynga Games znana głównie jako wydawca FarmVille wykupiła studio Echtra Games. Oba studia będą teraz współpracować w nowym projekcie.

Wydawca FarmVille, Zynga, nabył dewelopera Torchlight 3 – Echtra Games za nieujawnioną kwotę. Echtra Games dołączy teraz do portfolio Zynga i będzie współpracować z NaturalMotion nad nową, nieogłoszoną jeszcze grą RPG do gry międzyplatformowej.

Zobacz: Destiny 2 – gracze robią nowy Raid w 12 osób

W oświadczeniu dotyczącym zakupu, opublikowanym przez GamesIndustry.biz, szef Zynga – Frank Gibeau powiedział, że Echtra pomoże rozwinąć wiele franczyz mobilnych Zyngi na odbiorców PC i konsol. Echtra została założona w 2016 roku przez Maxa Schaefera, współzałożyciela Runic Games twórcy Torchlight 1 i 2 oraz weterana serii Diablo.

Gibeau podsumował operację:

Max i jego zespół w Echtra Games są odpowiedzialni za jedne z najbardziej legendarnych gier, jakie kiedykolwiek stworzono i są ekspertami w gatunku RPG akcji i rozwoju międzyplatformowym. To przejęcie będzie miało zasadnicze znaczenie dla rozwoju naszych kultowych licencji, od telefonów komórkowych po komputery osobiste i konsole, jednocześnie pomagając w dalszym rozszerzaniu całkowitego rynku adresowalnego Zyngi.

Nie ma żadnej wzmianki o tym, co to oznacza dla przyszłości serii Torchlight.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię