Strona głównaGryAktualnościValheim z kolejnym rekordem liczby graczy... i nie tylko

Valheim z kolejnym rekordem liczby graczy… i nie tylko

Valheim bije kolejne rekordy popularności. Tym razem udało się przebić barierę 5 milionów graczy – i to w ledwie miesiąc po premierze.

5 milionów graczy to nie jedyne kosmiczne osiągnięcie, zdobyte przez autorów gry. Na Steam pojawiło się już ponad 120 tys. recenzji, z czego 96% jest zdecydowanie pozytywnych. To przekłada się na 115 tys. pozytywnych opinii. Wygląda na to, że właściwie wszyscy kochają tego survivala w otwartym świecie.

Valheim

Studio Iron Gate podzieliło się też innymi, ciekawymi statystykami. W ciągu miesiąca od premiery gracze spędzili w niej łącznie 15 tysięcy lat. Średnio każdego dnia w grze czas spędza prawie 213 tysięcy osób, gra próbowała nawet rywalizować z DOTA 2 i CS o miano najpopularniejszej na Steam. Na Twitchu łącznie obejrzano ponad 35 milionów godzin rozgrywki, a wspomniane wcześniej, pozytywne recenzje sprawiły, że stała się 39. najlepiej ocenianym tytułem platformy Valve w historii. 

Zobacz: Valheim – gracz odtworzył Białą Grań ze Skyrim

Jednak najciekawsze jest, że studio Iron Gate składa się z zaledwie 5 osób, a gra cały czas jest w fazie Early Access. Tak więc wygląda na to, że najlepsze i najciekawsze dopiero przed nią.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię