Strona głównaGryAktualnościDiablo 4 – obozy, wierzchowce i kilka innych nowości

Diablo 4 – obozy, wierzchowce i kilka innych nowości

Podczas BlizzConu deweloperzy Diablo 4 przedstawili kilka nowości jakie pojawią się w grze. Wśród nich wymienili m.in. obozy wroga, otwarty świat, wierzchowce oraz PvP.

W segmencie What’s Next ekipa odpowiedzialna za tworzenie Diablo 4 podzieliła się nowymi informacjami na temat gry. Do znanych klasy postaci dołączy kolejna, którą będzie Łotr. Według Blizzarda, w otwartym świecie gry będzie dużo eksploracji, co więcej grę będziemy mogli zwiedzać za pomocą konfigurowalnych wierzchowców.

Będą to nie tylko różne rasy koni, ale również innych stworzeń. Będzie można je znaleźć na całym świecie rozwiązując zagadki oraz znajdując sekretne miejsca. Do tego dojdzie ekwipunek dla konia np. zbroja, ochraniacze oraz trofea. Do tego dojdzie personalizacja kosmetyczna.

Zobacz: RAGE 2 za darmo

Wierzchowiec pozwoli nie tylko poruszać się po mapie, ale przy jego pomocy będziemy mogli wykonywać także ataki specjalne. NP. Łotrzyk będzie mógł wzbić się z grzbietu zwierzęcia w powietrze i wykonać atak Deszcz Strzał (o ile tak będzie się nazywał w polskiej wersji). Sam wierzchowiec nie będzie odnosił obrażeń i nie będzie mógł ginąć, jednak po tym jak zaatakuje nas wróg zostaniemy zmuszeni do zejścia i walki.

Kolejna nowość to obozy wrogów rozsiane po mapie. Będą one pełne różnego rodzaju potworów, bandytów i innych przeciwników. Po pokonaniu wszystkich wrogów w obozie powrócą do niego prawowici mieszkańcy. To z kolei spowoduje, ze osada pojawi się jako punkt orientacyjny na mapie z możliwością handlu, naprawy zrbori etc. Na mapie będzie można też natknąć się na dodatkowe misje poboczne, które będą miały wpływ na świat gry.

W ramach PvP zostanie stworzony obszar Fields of Hatred, na których będziemy mogli grać przeciwko innym graczom. Będą to obszary opcjonalne. Jednak podczas PvP będziemy zbierać odłamki kryształów, które potem będzie można wymienić na specjalne zbroje i oręż. Co ciekawe, stoczenie wielu walk przeciwko innym graczom sprawi, że zostaniemy oznaczeni na mapie jago zagrożenie dla innych i za naszą głowę zostanie wyznaczona nagroda. Jeżeli uda nam się przeżyć taką obławę czeka nas duża nagroda.

Kolejne wieści na temat D4 wkrótce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię