Strona głównaGryAktualnościDiablo 4 stawia na historię i większą immersję

Diablo 4 stawia na historię i większą immersję

Blizzard podzielił się z graczami nowymi informacjami na temat Diablo 4. Szczególnie ciekawie prezentuje się zapowiedź, według której w grze pojawią się przerywniki filmowe, zwane też cutscenkami, a także nowy mechanizm rozmów z NPC-ami. To coś, czego w serii jeszcze nie było.

Seria Diablo zawsze była nastawiona na historię. W końcu gracz musi mieć jakiś powód, aby przemierzać kolejne lochy i moczary. Może nie każdy zwracał uwagę na fabułę i niektórzy gnali tylko po kolejne poziomy i lepsze przedmioty, ale ta zawsze była mocno podkreślana przez Blizzard. W przypadku Diablo 4 może odebrać jeszcze większą rolę. Twórcy stawiają na jak największą immersję i dlatego wprowadzają mechanizmy, których nie było we wcześniejszych odsłonach.

Diablo 4

Diablo 4 z przerywnikami filmowymi

Po pierwsze, w Diablo 4 pojawią się przerywniki filmowe, nazywane również cutscenkami. Zostaną one stworzone na silniku gry. Dzięki temu gracze mają jeszcze bardziej wczuć się w historię i bohaterów. Ciekawe może być też zobaczenie swojego bohatera z naprawdę bliska. We wcześniejszych odsłonach wszystkie najważniejsze wydarzenia zawsze obserwowaliśmy z widoku izometrycznego. Taka zmiana zdecydowanie cieszy.

Nowy system rozmów

Ale na tym nie koniec nowości zapowiedzianych przez Blizzard. Sporą zmianę przejdzie też mechanizm rozmów z postaciami niezależnymi. W dotychczasowych odsłonach konwersacje zawsze wyglądały tak samo – widok z góry i praktycznie nieruszające się postacie, wykonujące jakieś minimalne gesty. Z tym koniec. Teraz w trakcie rozmów kamera zostanie przybliżona i pokaże nam bohaterów w pełnej krasie. Ci będą ruszać ustami i gestykulować, dzięki czemu rozmowa ma wyglądać naturalnie. To kolejny krok w kierunku zwiększenia immersji, czyli wczucia się w świat gry.

Diablo 4 - Barbarzyńca

To pokazuje, jak inną grą będzie Diablo 4. Twórcy nie boją się wprowadzać nowości do uznanej serii. Czwarta część ma być też bardziej mroczna i krwawa. Niestety, póki co wciąż nie wiemy, kiedy gra mogłaby zadebiutować. Prawdopodobnie trafi na PC i konsole nowej generacji. Data na razie pozostaje tajemnicą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię