Strona głównaGryAktualnościDiablo Immortal trafi również na PC

Diablo Immortal trafi również na PC

Dość niespodziewanie Blizzard poinformował o dacie premiery Diablo Immortal. Jednak większym zaskoczeniem jest to, że gra trafi nie tylko na urządzenia mobilne, ale także na PC.

Premiera zaplanowana jest na 2 czerwca. Co ciekawe, gra będzie obsługiwała cross-play pomiędzy mobile a PC. Do tego gracze będą mogli przełączać się pomiędzy obiema wersjami gry, tak żeby kontynuować rozgrywkę niezależnie od tego czy są w domu czy poza domem. Na początku Blizzard dementował możliwość wydania darmowego Diablo na PC. Rzeczywistość wymusiła jednak inne działanie.

Zobacz: Licencja Vampire: The Masquerade dostępna za darmo, no prawie

Decyzja o stworzeniu Diablo Immortal na PC spędzała sen z powiek naszemu zespołowi przez dużą część procesu produkcji. Z jednej strony czuliśmy, że wydanie na PC gry zaprojektowanej pierwotnie na urządzenia mobilne nie będzie dobrym pomysłem, a z drugiej – chcieliśmy, aby tytuł dotarł do jak największej liczby graczy, w szczególności najbardziej oddanych fanów na PC. Wiedzieliśmy, że wielu z was będzie próbowało grać przez emulator – to było czynnikiem decydującym i skłoniło nas do stworzenia lepszego rozwiązania.

Diablo Immortal na PC to eksperyment Blizzarda. Pierwotnie nie planowaliśmy wydania tej gry na komputerach, ale gdy tylko pojawiła się taka możliwość, wiedzieliśmy, że musimy poświęcić czas, by to zrobić

A rozgrywka będzie wyglądała tak:

Będzie to zatem ciekawa alternatywa na przeczekanie do premiery Diablo 4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię