Strona głównaGryAktualnościRynek NFT Bored Ape został shakowany, straty liczone w „milionach” dolarów

Rynek NFT Bored Ape został shakowany, straty liczone w „milionach” dolarów

Bored Ape Yacht Club to najbardziej znana kolekcja obrazków NFT. Dzisiaj została shakowana, a posiadacze małpek stracili przez to miliony dolarów.

Konto Instagram i Discord Bored Ape Yacht Club zostały zaatakowane przez hakerów. Sprawcy wysłali wiadomość do posiadaczy NFT informując o kradzieży portfeli zawierających małpy. W wiadomości był odpowiednio spreparowany link i instrukcja, które pozwoliły hakerom na dobranie się do portfeli. Wygląda na to, że dzięki tej metodzie udało się wyczyścić konta wielu posiadaczom NFT. Bored Ape Yacht Club wydało w tej sprawie oświadczenie.

Zobacz: Licencja Vampire: The Masquerade dostępna za darmo, no prawie

Dzisiaj rano włamano się na oficjalne konto BAYC na Instagramie. Haker umieścił fałszywy link do naśladowcy witryny BAYC z fałszywym Airdropem, w którym użytkownicy zostali poproszeni o podpisanie transakcji „safeTransferFrom”. Spowodowało to przeniesienie ich aktywów do portfela oszusta.

Oszacowanie rzeczywistej wartości skradzionych „dóbr” ciężko podać dokładnie. Mówi się, że  ich wartość wynosiła około trzech milionów dolarów. Obecnie Yuga Labs oraz Instagram weryfikują w jaki sposób hakerowi udało się uzyskać dostęp do konta. A Wy weszliście w rynek NFT?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię