Strona głównaGryAktualnościLicencja Vampire: The Masquerade dostępna za darmo, no prawie

Licencja Vampire: The Masquerade dostępna za darmo, no prawie

Wydawca Vampire: The Masquerade udostępnił licencję za darmo. W praktyce oznacza to, że każdy może stworzyć swoją grę tego cyklu. Są oczywiście pewne ograniczenia.

Właścicielem praw do Vampire: The Masquerade jest Paradox Interactive. Firma uruchomiła program Unbound, w ramach którego niezależne studia deweloperskie mogą za damo otrzymać licencję na stworzenie gry w uniwersum World of Darkness. Jednak muszą trzymać się określonych wytycznych.

Deweloperzy mogą sprzedawać stworzone gry jedynie przez sklep Itch.io. Umowa licencyjna zabrania organizowania zbiórek na realizację projektu, można za to promować grę przez YouTube i Twitcha.

Zobacz: Snoop Dogg stał się grywalną postacią w Call of Duty

Wydarzenia przedstawione w grze muszą być osadzone w ramach wydarzeń piątej edycji Vampire: The Masquerade, a przedstawiony świat musi być realistyczny, bez rozbudowanej fantastyki. Twórcy nie mogą w tytule używać znaków Vampire: The Masquerade i World of Darkness, a sama fabuła nie będzie kanoniczna dla uniwersum.

Do tego, za darmo nie jest takie za darmo, bo Paradox pobiera 33% prowizji od zysków ze sprzedaży gry. Twórcy zachowują jednak prawa do całej stworzonej zawartości i mogą ją sprzedawać jako artbooki, soundtracki i gadżety.

Cała akcja została ogłoszona po zakończonym wielkim sukcesem Vampire Jam. W ramach konkursu uczestnicy mieli stworzyć od podstaw grę osadzoną w uniwersum. Spośród 80 zgłoszonych prac wybrano wzorowaną na Disco Elysium grę przygodową Heartless Lullaby, która w nagrodę została wydana na Steam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię