Strona głównaWiadomościDigital Dragons 2017. Polskę odwiedzą największe gwiazdy gamingowego showbiznesu

Digital Dragons 2017. Polskę odwiedzą największe gwiazdy gamingowego showbiznesu

22 i 23 maja do Krakowa zawitają znani twórcy gier komputerowych. Wykłady poprowadzą takie osobistości jak John Romero czy Sam Lake.

Będzie to już 6. edycja Digital Dragons, podczas której setki polskich i zagranicznych studiów deweloperskich będzie mogło pochwalić się swoimi projektami i jednocześnie pozyskać nowe biznesowe kontakty. Jest to ważne dla rozwoju firm będących dopiero na początku drogi wyrabiania swojej marki. Oczywiście, gdzie gry tam i gracze. Konferencja, jak co roku, przyciągnie wielu gości, którzy będę mogli uczestniczyć w wykładach oraz multimedialnych prezentacjach.

Każdego kolejnego roku konferencja staje się coraz większa i bardziej prestiżowa. Poprzednim razem do Krakowa przyjechało 438 firm, a na liczniku odwiedzających pękła granica 1300 osób z 30 różnych krajów. Organizatorzy przez wzgląd na poszerzającą się grupę gawiedzi i wystawców musieli przenieść miejsce imprezy do ICE Kraków Congress Centre. Ojcowie Cyfrowych Smoków przypuszczają, że 22-23 maja uda się zgromadzić 1500 par ciekawskich oczu.

Jest to całkiem prawdopodobny scenariusz, bowiem i tym razem heroldami obrad będą głośne nazwiska. Stolica małopolski na dwa dni zakotwiczy twórcę Dooma, Johna Romera, Sama Lake’a (scenarzysta gry i użyczający twarzy Maxowi Payne’a), Scotta Humpriesa z Amber Studio i Adama Bormanna z Hangar 13, czy też Daniela Vavra (scenarzysta Mafii 1 i 2).

W trakcie imprezy dodatkowo zostaną ujawnieni laureaci nominowani do nagród Digital Dragons Awards, między innymi w kategoriach Najlepsza Polska Gra, Najlepsza Gra Zagraniczna, Najlepsza Gra Mobilna. Ponadto wszyscy zgromadzeni będę mogli wziąć udział w głosowaniu na Najlepszą Grę Indie.

I pomyśleć, że to wszystko zostanie zrobione w dwa dni… Cóż, o nudzie nie będzie mowy.

Źródło: digitaldragons.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię