Strona głównaWiadomościNadchodzi nowy Total War! W jakim świecie przyjdzie nam pojedynkować się na...

Nadchodzi nowy Total War! W jakim świecie przyjdzie nam pojedynkować się na dzidy i bagnety

Studio Sega uruchomiło na stronie totalwar.com licznik, za którym skrywa się tajemnica nowej części Total War. Wraz z upłynięciem ostatniej sekundy dowiemy się w jakim okresie/erze będą rozgrywać się kolejne totalne bitwy.

Byliśmy już w Rzymie i walczyliśmy z nieustraszonymi Galami. Potem zaznaliśmy, czym jest jest prawdziwa lojalność Szogunów. W czasach palenia żywcem wiedźm i kwitnącej ekskomuniki, Ryszardem Lwie serce nacieraliśmy na arabów broniących Ziemi Świętej. Następnie przyszła kolej na czasy kolonializmu i wielkich bitew napoleońskich. Co będzie następne w kolejce?

Krajobraz towarzyszący zegarowi dostarcza nieco wskazówek nt. klimatu kolejnej części gry. Przypomina mi to nieco sceny z malowniczej Patagonii. Niby-śnieg przykrywający ziemię jest trochę zwodniczy, ale równie dobrze może to być po prostu poranna gęsta mgła, która przesuwa aż na wysokość korony drzew. W oddali mamy coś na wzór piramidy, ale o nietypowym kształcie, którą otacza bujnie porośnięty las mieszany.

I w tym miejscu nasuwają mi się dwie odpowiedzi. Czasy, w których będzie rozgrywać się gra mogą dotyczyć świata rzeczywistego lub fantastycznego. Może to być okres krwawych wypraw konkwistadorów lub kolejny rozdział wojen w uniwersum Warhammera. Wyraźny jest tu akcent roślinności dlatego ciężko mi dopasować ten skrawek krajobrazu do jakiejkolwiek innej tematyki.

Creative Assembly ma zamiar wyprodukować dwie nowe gry z serii Total War, a jedna z nich ma rozgrywać się w realiach Warhammera, więc jest 50% szans, że zajawka dotyczy właśnie tej gry. Prawdę poznamy już za 7 dni. Jako wielki fan wirtualnego podbijania, grabienia i zabijania nacji, które nie chcą mi się podporządkować, czekam z ogromną niecierpliwością na to, czym zaskoczą mnie twórcy serii Total War. A może macie jakieś inne teorie w tym temacie?

Źródło: totalwar.com, sm.ign.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię