Strona głównaWiadomościOprogramowanieDirectX 12 na Windows 7 - lepsza grafika w grach, czy pudrowanie...

DirectX 12 na Windows 7 – lepsza grafika w grach, czy pudrowanie trupa?

Microsoft od dawna twierdził, że DirectX 12 będzie wspierany wyłącznie na Windows 10 i gorąco zachęcał wszystkich do zmiany systemu. Teraz gigant z Redmont potwierdził, że DX 12 będzie wspierany przez Windows 7. Na początek biblioteki będą działały tylko w jednej aczkolwiek dużej i popularnej grze Blizzard.

Microsoft ogłosił, że gracze będą mogli grać w World of Warcraft: Battle for Azeroth na Windows 7 z wykorzystaniem DX 12. Skąd ta zmiana? DX 12 wspiera wielowątkowość, dzięki czemu nawet posiadacze starszych platform odczują wzrost wydajności w grach. Jest to dość nietypowe zachowanie, a może celowe działanie Microsoftu, które w pokrętny sposób ma zachęcać do przejścia na Windows 10. Wsparcie dla Windows 7 kończy się w 2020 roku, czyli w 11 lat po premierze systemu.

Według Net Applications, Windows 7 nadal używany jest na prawie 37% komputerów, z kolei Windows 10 obecnie zagarnął 39,22% komputerów domowych.

Zobacz: Po aktualizacji Windowsa komputer się nie włącza? To już nie będzie problemem

Microsoft dodaje:

Jeśli lubisz gry działające z DirectX 12 na Windows 7, powinieneś sprawdzić, jak te gry działają jeszcze lepiej na Windows 10!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię