Strona głównaGryAktualnościDiscord – usługa subskrypcji gier niebawem zniknie

Discord – usługa subskrypcji gier niebawem zniknie

Discord, najpopularniejszy z komunikatorów dla graczy rok temu chciał spróbować czegoś innego i wprowadził usługę subskrypcji gier. Niestety wybór dostępnych tytułów nie porwał graczy. Firma zdecydowała, że w połowie października usługa  zostanie wyłączona.

W październiku zeszłego roku Discord rozszerzył swój zakres usług wprowadzając płatną subskrypcję gier. Niestety wybór gier w katalogu Nitro Games nie okazał się porywający, większość subskrybentów Nitro nie zdecydowało się z niego skorzystać. Na oficjalnym blogu Discord pojawił się komunikat informujący o zamknięciu usługi w połowie października tego roku.

Zobacz: Discord Go Live – umożliwi streaming dla grupy znajomych

Ze względu na małe zainteresowanie Nitro Games zostanie usunięty z Discord 15 października 2019. Użytkownicy, którzy chcieliby zrezygnować z tego powodu z Nitro otrzymają zwrot pieniędzy. Niestety nie obędzie się to automatycznie i wymaga odwiedzenia TEJ strony. Co ciekawe gry zakupione na Discord nadal pozostaną w bibliotece i nadal można kupować nowe tytuły. Discord zapewnia również, że Nitro Game Perks pozostanie nieruszony.

Zobacz: Nowy mobilny Steam konkurencją dla Discord

Według Discorda dzięki rezygnacji z usługi zgromadzą oni środki niezbędne do ulepszenia abonamentu Nitro. Abonament za Nitro będzie nadal kosztował niecałe 10 dolarów, ale będzie można przesyłać pliki o wielkości do 100, a nie jak obecnie do 50 MB. Rezygnacja z Nitro Games  nie będzie stała na przeszkodzie w dalszym rozwijaniu Discorda.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię