Strona główna Gry Aktualności Nowy mobilny Steam konkurencją dla Discord

Nowy mobilny Steam konkurencją dla Discord

Valve udostępniło graczom nowy mobilny czat Steam. Od teraz gracze posiadający smartfony z systemem Android lub iOS mogą korzystać z komputerowej wersji komunikatora Valve zawsze i wszędzie.

Mobilna wersja czata jest dokładnym odwzorowaniem swojego komputerowego odpowiednika. Znajdziemy tu listy przyjaciół, kategorie, pasek ulubionych. Część z funkcji została znacznie poprawiona, dotyczy to sprawniejszego działania linków, filmów i gifów a także obsługi emotikonom Steam.

Zobacz: Grid 2 za darmo na Steam! Ale trzeba się spieszyć

Co więcej, aplikacja pozawala na zarządzenie powiadomieniami, aby nie notyfikowała co chwilę o przychodzących wiadomościach. Zaimplementowano również obsługę czatów grupowych z możliwością wysyłania zaproszeń z linkami za pomocą sms lub e-mail, co ułatwia kontakt z przyjaciółmi.

Valve zapowiada kolejne ulepszenia w tym czat głosowy. Wprowadzenie nowej aplikacji będzie oznaczało wprowadzanie również ważnych aktualizacji związanych z bezpieczeństwem kont, co ułatwi również korzystanie ze Steam Guard.

Zobacz: Na Steamie pojawił się symulator nałogowego… masturbanta

Cały zabieg ma na celu odzyskanie części rynku jaki został zagarnięty przez Discord, który niedawno ogłosił, że trafił do 250 milionów użytkowników. Biorąc pod uwagę bezproblemowe działanie mobilnej wersji Discord, Valve będzie miał jeszcze trochę się pogimnastykować, żeby przekonać do siebie graczy.

A Wy korzystaliście już z mobilnego czata?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE