Strona głównaWiadomościOprogramowanieDiscord Go Live – umożliwi streaming dla grupy znajomych

Discord Go Live – umożliwi streaming dla grupy znajomych

Discord, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów dla graczy, wzbogaci się o kolejne funkcje. Tym razem będzie to Go Live, który umożliwi transmisję swojej rozgrywki bezpośrednio do grupy znajomych. Usługa będzie działała podobnie do Share Play z PS4.

Już wkrótce Discord wzbogaci się o nową funkcję. Ta, podobnie jak sam Discord skierowana jest do graczy. Nowa opcja to Go Live, będąca czymś pośrednim pomiędzy transmisją na żywo a wspólnym graniem ze znajomymi. W skrócie, umożliwi ona użytkownikom przesyłanie rozgrywki bezpośrednio do znajomych, którzy używają komunikatora Discord. Premiera Go Live już 15 sierpnia.

Zobacz: Twitch stworzył własną aplikację do streamowania. Już możesz ją wypróbować

Będzie to rozszerzenie funkcji udostępniania ekranu. Ta jest obecnie możliwa w ramach prywatnych połączeń głosowych. Go Live ma jednak wykrywać konkretną grę, aby aktywować jej funkcje. Ostatecznie będzie to oznaczało, że zamiast udostępnić cały ekran, użytkownicy będą mogli transmitować obraz z gry i tylko to będzie widoczne dla widzów.

Transmisja Go Live będzie dostępna dla użytkowników na tym samym kanale głosowym. Każdy taki stream może obsłużyć 9 widzów i jednego nadającego. Działanie Go Live przypomina Share Play z PS4. Aktywacja i dezaktywacja strumienia będzie możliwa zarówno z pozycji aplikacji jak i nakładki w grze. Standardowo obraz będzie strumieniowany w rozdzielczości 720p. Użytkownicy Nitro Classic będą mogli ustawić strumień na 1080p w 30 fps. Z kolei użytkownicy Nitro mogą udostępniać obraz w 4K.

Zobacz: Ninja: Za przejście z Twitcha do Mixera streamer miał dostać 50 milionów dolarów

Jak oceniacie nową opcję? Czy ma to sens się przyjąć czy lepiej prowadzić streamy na innych serwisach typu YT lub Twitch? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePollygon
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię