Strona głównaGryAktualnościDisney może kupić Activision Blizzard?

Disney może kupić Activision Blizzard?

Disney to ogromna firma, która z roku na rok przejmuje kolejne podmioty. W rękach giganta znajdują się już między innymi Pixar, Marvel, Lucasfilm, a od niedawna także Fox. W portfolio brakuje jedynie wielkiego producenta gier. Ale i to może się zmienić. Disney może mieć na oku Activision Blizzard.

Według plotek Disney może mieć w planach przejęcie jednego z największych producentów gier na świecie, czyli Activision Blizzard. To jeden z tych rynków, na którym gigant jeszcze nie umocnił swojej pozycji, więc taki zakup miałby dużo sensu. Potwierdzają to słowa Nicka Licourisa, który pracuje dla firmy analitycznej Gerber Kawasaki (niezwiązana z producentem pokarmów dla dzieci i motocykli). Jego firma pomagała między innymi w niedawnej fuzji Disneya i Foxa. Zdaniem Licourisa takie przejęcie miałoby dużo sensu.

Zobacz: Stało się! Avengers Endgame najbardziej dochodowym filmem w historii

Zresztą Disney pośrednio już współpracuje z Activision Blizzard. Na kanałach należących do giganta – ABC, ESPN oraz Disney XD – transmitowane są rozgrywki Overwatch League. Poza tym firma wiele zyskuje na rynku gamingowym, póki co sprzedając licencje na swoje marki. Mowa przecież o Gwiezdnych Wojnach, Marvelu czy nawet Kingdom Hearts, które również wykorzystuje postacie Disneya. Pytanie brzmi – po co udzielać licencji, jak można robić gry samemu?

Zobacz: Marvel ujawnia plany dotyczące MCU. Thor będzie kobietą, na ekrany wraca Blade

I w tym miejscu pojawia się najważniejsza kwestia – póki co to tylko plotki. Nie tak dawno przedstawiciele Disneya zapewniali, że zamierzają kontynuować strategię udzielania licencji deweloperom gier i jest to preferowanych przez nich sposób zarabiania na grach. Ale biznes to biznes. W takie zapewnienia nie zawsze należy wierzyć, nawet jeśli padły od samego prezesa Disneya.

– Jesteśmy dobrzy w robieniu filmu, programów i seriali telewizyjnych, parkach rozgrywki, a nawet statkach wycieczkowych, ale nigdy podobne jakości nie pokazaliśmy na rynku gier – powiedział Bob Iger, prezes Disneya, na początku tego roku.

Trzeba też pamiętać, że ostatnie miesiące to ciągły spadek wartości Activision Blizzard. Jeszcze kilka miesięcy temu firma była warta 70 mld dolarów. Aktualnie to już tylko połowa tego, a dokładnie 37 mld dolarów. Dla giganta pokroju Disneya to świetna okazja, aby przejąć jednego z największych producentów gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię