Strona główna Wiadomości Hardware Ceny pamięci RAM mogą spaść w tym roku nawet o 42 procent

Ceny pamięci RAM mogą spaść w tym roku nawet o 42 procent

Pomimo wczorajszych doniesień o tymczasowym wzrośnie cen pamięci DRAM, analitycy przewidują, że w tym roku znacząco spadną kwoty, które będziemy płacić za RAM-y. Mowa nawet o 42-procentowej obniżce.

Ostatnie miesiące są całkiem nieźle dla wyznawców PC Master Race. Nie tylko zadebiutowały nowe procesory AMD Ryzen 3000 i karty graficzne AMD Radeona RX 5700, to wciąż spadają ceny wielu podzespołów. Dyski SSD chyba jeszcze nigdy nie były tak tanie. Niezłe kwoty pojawiają się również przy pamięciach RAM, które w tym roku mogą dodatkowo potanieć. Analitycy przewidują, że obniżka może sięgnąć nawet 42,1 procent.

Skąd aż tak duża obniżka? To zasługa ogromnych dostaw, spowodowanych dużym popytem. Doprowadziły one do nadpodaży, przez którą producenci muszą obniżać ceny, aby pozbyć się sporych zapasów magazynowych. Taka sytuacja może trwać aż do drugiego kwartału 2020 roku. Jednocześnie ma się to przełożyć na niższe zyski producentów pamięci z 475 mld dolarów w 2018 roku do 429 mld w dolarów w 2019 roku. To spadek prawie o 10 procent.

Zobacz: Origin Big 2.0 – Święty Graal każdego gracza. PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch w jednym

Oczywiście nie traktujcie tego jako pewnik. To tylko przewidywania analityków rynkowych. Jest szansa, że do obniżki rzeczywiście dojdzie, ale równie dobrze może wydarzyć się coś niespodziewanego, jak chociażby kolejna odsłona  lub zaostrzenie wojny handlowej między Japonią i Koreą Południową.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE