Strona głównaWiadomościDisney nie wyraził zgody na użycie wizerunku Spider-Mana na nagrobku czterolatka. To...

Disney nie wyraził zgody na użycie wizerunku Spider-Mana na nagrobku czterolatka. To oburzyło internautów. Czy słusznie?

Ollie Jones zmarł z powodu choroby, mając zaledwie cztery lata. Był on fanem postaci Marvela, dlatego po śmierci ojciec chłopca poprosił Disneya o zgodę na użycie wizerunku jednego z bohaterów na płycie nagrobkowej chłopca. Wytwórnia nie wyraziła na to zgody, co bardzo oburzyło internautów.

Zmarły Ollie był wielkim fanem postaci Marvela, a jego ojciec Lloyd chcąc upamiętnić chłopca chciał ozdobić jego płytę nagrobną wizerunkiem jednej z nich.

W chwili gdy idę do jego grobu i widzę kwiaty, byłoby miło mieć coś, co naprawdę mi o nim przypomina.

Lokalna firma kamieniarska, powiedziała, że potrzebuje zgody Marvela do uwiecznienia w płycie postaci Spider-Mana. Od 2009 roku właścicielem Marvela jest Disney. W odpowiedzi na prośbę ojca, wytwórnia przytoczyła decyzję samego Walta Disneya, która zakazuje używania postaci należących do wytwórni na grobach nagrobkach i innych memoriałach. Ma to na celu zachowanie niewinności i magii postaci.

Jak można przeczytać w piśmie.

Składamy nasze szczere kondolencje. Jeśli odegraliśmy niewielką rolę w szczęściu Ollie, jesteśmy zaszczyceni. Pokolenia fanów reagowały na nasze postacie takim samym zachwytem, co Ollie. W rzeczywistości wielu wierzy, że są one prawdziwe. Staramy się zachować tę samą niewinność i magię wokół naszych postaci, które przyniosły Ollie taką radość.

Z tego powodu kierujemy się polityką, która rozpoczęła się od samego Walta Disneya, który nie zezwala na używanie postaci na nagrobkach, cmentarzu lub innych znacznikach pamięci lub urnach pogrzebowych.

Chociaż nie możemy spełnić prośby rodziny, z przyjemnością uczcimy waszego siostrzeńca ręcznie malowanym kadrem, który oddaje jego zamiłowanie do Spider-Mana, która będzie brzmiała: Dla (imię), dziękuję, że pozwoliłeś nam dzielić się magią twojego życia. Twoi przyjaciele z Walt Disney Company. Czujemy się zaszczyceni, że mieliśmy go jako fana.

Ojciec i wujek chłopca nie rozumieją postawy wytwórni i całą sytuację opisali w sieci. To wywołało falę oburzenia internautów, którzy teraz wylewają pomyję na decyzję wytwórni. Poniżej kilka z komentarzy oraz obrazków jakie trafiły pojawiły się po całym zajściu.

A jak Wy oceniacie decyzję? Czy Disney słusznie nie wyraził zgody? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię