Strona głównaGryAktualnościWasteland 3 – wsparcie gry planowane na dziesięć lat

Wasteland 3 – wsparcie gry planowane na dziesięć lat

W zeszłym roku Microsoft wykupił studio inXile, które jest odpowiedzialne za Wasteland 2. To spowodowało, że pod dużym znakiem zapytania stanęła przyszłość serii. Brian Fargo, dyrektor studia był jednak zadowolony i uspokajał graczy. Trzecia część Wasteland bedzie bardzo bogata i pełna dodatkowych treści.

W wywiadzie dla serwisu Wccftech, Fargo wraz z reżyserem gry Timem Campbellem rozmawiali na temat Wasteland 3. Powiedzieli, że kolejna odsłona będzie znacznie dłuższa od dwójki. Campbell celuje w około 50 godzin gry, z kolei Fargo zapewnia, że będzie jeszcze więcej. Głównie ze względu na możliwość wyboru oraz różne zawiłości fabuły co wydłuży czas gry.

Zobacz: Capital Wasteland: ekipa wznawia prace i nagra 45 tysięcy linii dialogów

Dodatkowo w planach jest również przygotowanie wielu dodatków. Twórcy chcą nie tylko wspierać grę aktualizacjami, ale również dodawaniem nowej zawartości, jak nowe poziomy, misje, bronie oraz elementy. Więcej informacji na temat DLC mamy poznać jeszcze w tym roku. Jak podkreśla Fargo:

Mogę powiedzieć, że jedną z miłych rzeczy z bycia studiem ze wsparciem Microsoftu w przeciwieństwie do bycia niezależnym jest to, że jesteśmy w stanie planować daleko w przyszłość. W przypadku niezależności działo się to na zasadzie od projektu do projektu, aby to wszystko utrzymać w całości.

Co więcej panowie mówią, że planują wspierać Wasteland 3 przez długi czas, który może wynosić nawet 10 lat. Jak dodaje Fargo to jest ich Fallout.

Zobacz: Cyberpunk 2077: Keanu Reeves może nie być jedyną gwiazdą jaka wystąpi w grze

Dla mnie jest to zarówno dobra jak i zła wiadomość. Jestem zwolennikiem kupowania gier w wersji GOTY (rozumianej jako pełne wydanie ze wszystkimi DLC). W tym przypadku może być to trudne. Z kolei postapokaliptyczne klimaty Wasteland 2 bardzo mnie pochłonęły, przez co nie mogę doczekać się również trójki. A na wersję GOTY nie będę z kolei czekał 10 lat :D. Ot dylemat. W każdym razie premiera Wasteland 3 zaplanowana jest na przyszły rok, bez sprecyzowania dokładnej daty.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię