Strona głównaWiadomościRozrywkaDisney zmienia nazwę statku Boby Fetta – to rozpala dyskusję wśród fanów

Disney zmienia nazwę statku Boby Fetta – to rozpala dyskusję wśród fanów

Statek Boby Fetta dotychczas nazwany był Slave I. Teraz Disney wycofał się z tej nazwy przez co nawet nowy zestaw LEGO już z niej nie korzysta.

Po fali protestów ruchu BLM niektóre firmy wycofały się z używania w nazwach swoich produktów takich określeń jak slave czy master. Trend ten na początku dotyczył branży technologicznej, teraz dosięgnął również branżę rozrywkową, a konkretnie to Gwiezdne Wojny.

Zobacz: Gra na Atari 2600 sprzedana za 10 000 dolarów

Nowy zestaw LEGO ze statkiem Boby Fetta nie nazywa się już Slave I. Na pudełku widnieje napis Pojazd kosmiczny Boby Fetta. Przedstawiciele LEGO wypowiedzieli się w temacie, potwierdzając decyzję Disneya.

Nie będziemy już go nazywać Slave I. To statek kosmiczny Boby Fetta. Wszyscy porzucają takie nazewnictwo. To nie jest coś, co zostało ogłoszone publicznie, ale po prostu nazwa, której Disney nie chce już używać.

Statek po raz pierwszy pojawił się w animowanym Star Wars: The Holiday Special z 1978 roku, dwa lata później pojawił się w Imperium Kontratakuje. Lucas umieścił go także w nowej trylogii w Ataku Klonów.

Zmiana nazwy nie została ciepło przyjęta przez fanów, którzy wyrażają swoje zdanie w sieci. Jak wielu z nich podkreśla nadal będą posługiwać się starą nazwą pojazdu Boby i krytykują poprawność polityczną. Inni z kolei zarzucają Disney’owi działanie czysto marketingowe pod publiczkę.

Przedstawiciele Disneya nie podali oficjalnego powodu zmiany nazwy statku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię