Strona głównaGryGra na Atari 2600 sprzedana za 10 000 dolarów

Gra na Atari 2600 sprzedana za 10 000 dolarów

Air Raid to bardzo rzadka gra na Atari 2600. Jeden z przypadkowo znalezionych egzemplarzy został sprzedany na aukcji za 10 000 dolarów.

To co dla jednych jest śmieciem dla innych może okazać się skarbem. Ekipa Goodwill North Central Texas udowodniła, że nadal jest to aktualne. Organizacja na swojej stronie internetowej sprzedała Air Raid za ponad 10 tysięcy dolarów. Dochód został przeznaczony na bezpłatne pośrednictwo pracy oraz szkolenia dla osób bezrobotnych.

Zobacz: Phil Spencer chciałby, żeby nowy Killer Instinct pojawił się na Xboxie

Jeden z pracowników organizacji znalazł podczas przeglądania przekazanych gier i sprzętu elektronicznego znalazł nietypowy kartridż. Okazało się, że to bardzo rzadka gra Air Raid wydana na Atari 2600 w 1982 roku przez Men-A-Vision.

Sama gra nie jest jakoś specjalnie fantastyczna, jednak obudowa jest dość nietypowa w porównaniu z większością gier na tę konsolę. Dotyczy to zarówno niebieskiego koloru oraz uchwytu w kształcie litery T. Jednak to co czyni grę tak wyjątkową to jej rzadkość. Dotychczas sprzedano tyko 12 kopii tej gry i uważa się, że nie ma ich wiele więcej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię