Strona głównaPoradnikiDlaczego domowy serwer gier się nie opłaca

Dlaczego domowy serwer gier się nie opłaca

Kontynuujemy temat serwerów dedykowanych. W tym miesiącu przybliżymy Wam koszty wykupienia swojego serwera dedykowanego do gier i pokażemy, dlaczego jest to bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż standardowy serwer domowy.

Serwer dostosowany do waszych potrzeb

Kompleksowo temat serwerów dedykowanych omawialiśmy w zeszłym miesiącu. Dzięki naszej współpracy z OVHcloud udało nam się przybliżyć cały proces rozpoczęcia swojej przygody z „dedykami”. W sierpniowym materiale znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczącego tego, czym jest serwer dedykowany, jakie są jego wady i zalety oraz jak go wykupić. Dzisiaj skupiamy się na przewagach dedyków nad domowym serwerem. Po tej lekturze zobaczycie, dlaczego serwer dedykowany dla wielu graczy okaże się najbardziej ekonomicznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

OVHcloud

Już pierwsze spojrzenie na ofertę OVHcloud jasno daje do zrozumienia, że szeroki wachlarz ich możliwości pozwoli dostosować ofertę do naszych osobistych potrzeb. Wybór serwera to zdecydowanie jedna z najważniejszych decyzji podczas procesu wykupowania własnego dedyka. Oferta OVHcloud waha się od prostych, przystępnych serwerów Rise, idealnych do hostingu stron internetowych lub streamingu, aż do klasy premium, która gwarantuje imponującą skalowalność i możliwość konfiguracji pod projekty Big Data czy Machine Learning.

Zależnie więc od tego, jakie będzie zastosowanie waszego serwera dedykowanego, zdecydujecie się na inną ofertę. Każdy z zestawów można dodatkowo konfigurować, zwiększyć ich przepustowość lub skorzystać z silniejszych podzespołów.

Z myślą o graczach stworzona została obecna generacja Game, serwery oparte na procesorach AMD Ryzen. Przepustowość została zwiększona aż do 1 Gbps, dzięki czemu opóźnienie podczas gry jest bardzo niewielkie i korzystający z serwera gracze mają gwarancję płynnej, przyjemnej rozgrywki.

Koszt serwera dedykowanego

Cena po raz kolejny zależy od obowiązków, jakimi planujecie obarczać swój nowy serwer. Programiści planujący postawić po prostu własną stronę internetową, mogą przygodę z dedykami rozpocząć już od wydajnego, przystępnego cenowo Rise. Stosunek ceny do jakości w tym przypadku jest zdecydowanie najlepszy. Gama Rise, podobnie jak wszystkie inne serwery OVHcloud, jest objęta ochroną DDoS, a serwery są dostępne w wielu regionach świata, co skraca opóźnienie i pozwala użytkownikom szybko ładować naszą stronę. Cena Rise zaczyna się już od 224zł miesięcznie.

OVHcloud

Na przykładzie serwerów Game z kolei widać jednak, że początkowa kwota jest ceną za najbardziej podstawowy wariant. Każdą z ofert dostępnych na stronie OVHcloud można bowiem konfigurować o dodatkowe podzespoły. Razem z kosztem rośnie wtedy potencjał naszego serwera.

Cena podstawowego serwera dedykowanego Game-1 rozpoczyna się już od 371zł miesięcznie. Do dyspozycji dostajemy wtedy procesor AMD Ryzen 5 3600X i przepustowość na poziomie 1 Gbps. Za dodatkowe 140zł jesteśmy jednak w stanie skorzystać z wyższego pakietu Game-2, który oferuje już dostęp do potężnej maszyny z AMD Ryzenem 7 3800X. Podczas procesu konfiguracji, gdzie wybieramy lokalizację swojego serwera i poznajemy szczegóły jego modyfikacji, możemy również zwiększyć dostępną pamięć oraz miejsce na dysku. W przypadku oferty Game-2 bazowy zestaw dwóch dysków SSD NVMe Soft RAID można wzbogacić o dwa dyski HDD SATA o łącznej pojemności 8TB za dodatkowe 90 złotych.

Najważniejszym jest więc dostosowanie oferty do swoich zamiarów. Zaawansowane możliwości konfiguracji poszczególnych serwerów OVHcloud pozwolą Wam nie tylko znaleźć to, czego potrzebujecie, ale również oszczędzą Wam miejscami parę groszy. Nie decydujcie się na zwiększanie pamięci serwera lub jego pojemności, jeżeli nie jesteście pewni, czy będą Wam one potrzebne.

Bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie

Dzięki swobodzie konfiguracji będziecie w stanie za rozsądną cenę dostać dokładnie to, czego potrzebujecie. Na stronie OVHcloud znajdziecie aktualnie aż sześć różnych ofert serwerów dedykowanych, każda z nich stworzona z myślą o nieco innym rodzaju użytkownika. Na serwerach OVHcloud postawicie swoją własną stronę internetową, serwer do gier w Counter Strike’a, Rusta czy Armę, a nawet przechowacie cenne kopie zapasowe na ich wydajnych przestrzeniach dyskowych.

Każdy z serwerów jest również dostępny w co najmniej trzech różnych wariantach cenowych. Na ekranie cennika podejrzycie wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych serwerów, ich podzespoły, pamięć oraz przepustowość. Podczas dalszego procesu konfiguracji będziecie mogli również ulepszyć część z nich i dostosować je do własnych potrzeb.

OVHcloud

Atrakcyjna cena to jednak tylko jedna z zalet serwerów dedykowanych. Zarówno programiści, jak i biznesmeni czy gracze docenią bowiem bardzo dużą uwagę przykuwaną bezpieczeństwu. Każdy z serwerów OVHcloud jest wyposażony w ochronę Anty-DDoS, a oferta dla graczy wzbogacona została dodatkowo o Anty-DDoS Game. Głównym celem tego systemu jest przede wszystkim brak jakichkolwiek przerw w dostępności usługi. Wprowadzone zostały w tym celu technologie dwukierunkowego filtrowania i gotowych profilów do gier. Dzięki temu czasami nawet podczas ataków DDoS użytkownicy serwera nie odczują żadnej różnicy w gameplayu.

Gracze bez wątpienia docenią również wysoką przepustowość serwerów z oferty Game. Wszyscy fani Valoranta bez wątpienia odczuli niedawno potężną zmianę w komforcie gry, kiedy Riot otworzył pierwszy serwer w Warszawie. Jakość matchmakingu natychmiast wzrosła, ping w niektórych przypadkach spadł nawet poniżej 10ms, a Polacy mogli wreszcie poczuć się jak Koreańczycy z Seulu. Swój własny serwer dedykowany możecie również postawić w stolicy Polski, co znacząco wpłynie na opóźnienie jego użytkowników i pozwoli na płynną, przyjemną rozgrywkę.

 

OVHcloud, europejski dostawca chmury, został wymieniony wśród ośmiu najważniejszych graczy w najnowszym raporcie IDC MarketScape, oceniającym dostawców Public Cloud IaaS (model infrastruktura jako usługa).

OVHcloud doceniono za:

  • szerokie portfolio usług,
  • konkurencyjne ceny,
  • działanie zgodnie z prawodawstwem UE,
  • przewidywalność i przejrzystość cen.

Uwzględnienie w IDC MarketScape jest kolejnym uznaniem rozwiązań OVHcloud przez niezależną agencję badawczą po czerwcowej publikacji raportu Forrester Wave, oceniającego dostawców chmury prywatnej (Hosted Private Cloud Services in Europe, Q2 2020 Hosted Private Cloud Services In Europe, Q2 2020″).

Tekst powstał przy współpracy z firmą OVHcloud.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię