Strona głównaKonsoleDlaczego kontrolery Xbox używają baterii AA?

Dlaczego kontrolery Xbox używają baterii AA?

Jeżeli zastanawialiście się dlaczego fabrycznie kontrolery Xbox używają baterii AA to mamy odpowiedź. Jak zwykle chodzi o pieniądze i umowy między firmami.

Jednym z pytań jakie stawiają gracze Microsoftowi po premierze konsol nowej generacji jest to dotyczące używania w kontrolerach baterii AA zamiast wbudowanych akumulatorów. Przedstawiciel producenta baterii Duracell wyjaśnił dlaczego kontrolery Xbox używają baterii AA już od wielu lat.

Projekt kontrolera do Xbox 360 został stworzony tak, żeby pasowały do niego baterie AA lub dodatkowy zestaw typu plug-and-play. Alternatywnie gracz może zakupić własne akumulatorki z ładowarką lub zasilać kontroler za pomocą kabla USB. Część graczy zwłaszcza w USA woli jednak kupować baterie AA niż zainwestować w akumulatory i ładować je samodzielnie, producenci baterii zacierają tylko ręce i liczą kasę.

Zobacz: PlayStation 5 – plotki mówią o ponad 3 milionach sprzedanych konsol

Teraz rzecznik Duracell – Luke Anderson, menedżer ds. marketingu, wyjaśnił dlaczego tak jest. Producent baterii i Microsoft od ponad 16 lat mają podpisaną długoterminową umowę o współpracy.

Jest to stała umowa, którą Duracell i Microsoft mają na pomiędzy sobą… trwa już od jakiegoś czasu i myślę, że musi minąć trochę czasu zanim przestanie obowiązywać…

Kontrolery Xbox fabrycznie dostarczane są z dwiema bateriami AA Duracell. Co ciekawe, kontroler Xbox Elite 2 zbudowany jest nieco inaczej i ma wbudowany akumulator. Microsoft jeżeli chce iść za ciosem i wprowadzić adaptacyjne triggery jak Sony będzie musiało zerwać umowę z Duracell i postawić na bardziej wydajne akumulatory. Jednak kiedy i czy tak się stanie będziemy musieli przekonać się sami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię