Strona głównaWiadomościDo rodziny GTX z serii Max-Q dołączą kolejne dwa modele

Do rodziny GTX z serii Max-Q dołączą kolejne dwa modele

Max-Q to seria energooszczędnych kart graficznych wykorzystywanych w laptopach. Ich zastosowanie znacząco wpływało na czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora oraz obniżenie hałasu generowanego przez komputer. Jak do tej pory w serii Max-Q ukazały się GeForce’y GTX 1060, 1070 oraz 1080.

Jak możemy przypuszczać w niedługim czasie powinny zostać również udostępnione modele GTX 1050 i 1050 Ti. Można to wywnioskować po informacji zawartej na stronie Nvidi ze sterownikami do tych kart dla systemu Linux. Nie można oczekiwać fajerwerków i wielkich zapowiedzi ze strony producenta. Głównie za sprawą wydajności kart z serii Max-Q, która w poprzednich modelach była o 10-15% niższa niż w standardowej wersji danego modelu. Na tej podstawie można również wnioskować, że pobór mocy powinien być w granicach 34-46 watów.

Oznacza to, że nową serię będzie można bardzo łatwo zastosować w ultra cienkich laptopach i netbookach. W najbliższym czasie przekonamy się czy nachodzący Lenovo Yoga 720S zostanie wyposażony w GTX 1050 Ti Max-Q.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię