Strona głównaGryAktualnościDoom 64 – nowa wersja gry trafi na PC i konsole

Doom 64 – nowa wersja gry trafi na PC i konsole

W ostatnim czasie zaroiło się od wszelkiej maści remasterów i ponownych wydań gier. Wygląda na to, że do tego grona dołączy również Doom 64. Tytuł został dodany bo australijskiego odpowiednika PEGI.

Pomimo tego, że nie mieliśmy oficjalnych zapowiedzi ponownego wydania Doom 64 to możemy być niemal pewni, że gra trafi na półki sklepowe. Wszystko za sprawą agencji ratingowych zajmujących się klasyfikacją wiekową gier. Podczas tegorocznego QuakeCon stało się jasne, że na konsole trafią trzy klasyczne odsłony Doom. Można było się jednak spodziewać, że na tym się nie skończy.

Zobacz: Doom: już nie musisz mieć konta w Bethesda.net by zagrać w konsolowy port klasyka

Jakiś czas temu Bethesda zarejestrowała w europejskiej agencji ratingowej PEGI, grę Doom 64, która ma trafić na PC oraz PS4. Co dziwne, wydawca nie wspomniał o tym nawet słowem i można było pokusić się o stwierdzenie, że to pomyłka. Jednak podobna sytuacja miała teraz miejsce w Australii. Tak Australii tam gdzie są kangury.

Zobacz: QuakeCon 2019 – w Doom Eternal pojawi się nowy przeciwnik

Tamtejszym odpowiednikiem PEGI jest Austrialian Classiffication Board, to właśnie w tej bazie został dodany Doom 64 jako nowa gra wydawana na wielu platformach. Wniosek został złożony przez ZeniMax, do którego należy Bethesda. Gra ma przydzieloną kategorię M ze względu na sceny przemocy i horroru.

Pierwotnie Doom 64 został wydany w 1997 roku wyłącznie na Nintendo 64. Sam tytuł zachował wiele z formuły oryginalnych gier, ale dodatkowo charakteryzuje się ciężkim klimatem i elementami horroru. Według wpisu w PEGI nowy Doom 64 miałby trafić na PC i PS4, ale sądząc po wpisie w australijskiej bazie może trafić również na pozostałe konsole.

Na razie pozostaje nam czekać na oficjalną zapowiedź tytułu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię