Strona głównaGryAktualnościStar Wars Battlefront 3: DICE nie jest zainteresowane grą

Star Wars Battlefront 3: DICE nie jest zainteresowane grą

Kiepski start Battlefront 2 z czasem przerodził się sukces, a gra zdobyła wielu fanów. Popularność tytułu jest tak duża, że obecnie DICE nie jest zainteresowane tworzeniem Star Wars Battlefront 3. Studio woli skupić się na rozwoju drugiej części.

Podczas jednego z wywiadów z Dennisem Brännvallem dla serwisu PCGamesN przyznał, że DICE na razie nie ma w planach tworzenia Star Wars Battlefornt 3. Jest to wynikiem oczekiwań graczy, którzy obecnie nie są zainteresowani kontynuacją serii.

Zobacz: EA porównuje loot boxy do Kinder Niespodzianek

Według Brännvalla wiele zmieniło się w procesie wydawniczym gier. Dotychczasowo model produkcji zakładał wydanie tytułu, potem stworzenie kilku dodatków w ramach przepustki sezonowej i tworzenie kolejnej części gry. Obecnie gracze oczekują, że tytuł będzie rozwijany przez długie lata. Gra stała się usługą, która może być rozwijana i zmieniana. To daje deweloperowi pole do popisu oraz możliwość wyjścia z bagna.

Zobacz: Battlefront 2 – twórcy gry oraz gracze składają hołd zmarłemu Peterowi Mayhew, odtwórcy roli…

DICE w tym ostatnim ma doświadczenie. Premiery Battlefront II nie możemy zaliczyć do udanych, głównie za sprawą skrzynek i możliwości odblokowania kolejnych postaci w grze. Ostatecznie skrzynki zostały usunięte z gry a deweloper wprowadził wiele zmian w balansie rozgrywki. To pozwoliło zyskać przychylność graczy. Obecnie deweloper wprowadza zmiany w grze w oparciu o opinie fanów tytułu. Kolejnym argumentem przemawiającym za takim podejściem jest cięcie kosztów produkcji nowej gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię