Strona głównaGryAktualnościDoom otrzymał swoją własną, licencjonowaną wódkę

Doom otrzymał swoją własną, licencjonowaną wódkę

Kampanie promocyjne gier przybierają czasem bardzo dziwny obrót, ale pomysł, na jaki wpadła Bethesda przy okazji reklamy marki Doom jest chyba jednym z najdziwniejszych. Firma stworzyła wódkę… produkowaną z kości.

Osoby, które śledzą profil Bethesdy_UK na twitterze, mogły wczoraj ujrzeć ciekawą informację. Firma pokazała nową markę wódki – DOOM Bone Vodka:

Wódka jest tworzona z wołowych kości, które uprzednio upieczono i uwędzono, a potem zmacerowano w alkoholu ze zbóż. Potem alkohol przeszedł proces destylacji w niskiej temperaturze. Rebel Distillers, firma, która na prośbę Bethesdy stworzyła trunek, opisuje go jako pierwszą na świecie wódkę wykonaną z kości od cenionych na świecie rzeźników z The Ginger Pig.

Jeden z założycieli Rebel Distillers tak mówi o nowym produkcie: 

Wchodzimy w jedno z najpopularniejszych hobby na świecie, gry video, by zaproponować unikalną perspektywę tworzenia alkoholi. Doom Eternal to świat płomieni i demonów, wielki grill podsycany gorącą akcją. Wędzona wódka z kości to zdecydowanie coś unikalnego, pasującego do tego klimatu.

To nie pierwszy kontakt Bethesdy z tematem alkoholi. Fallout 76 też miał swój promocyjny alkohol, Nuka Dark Rum, ale nie został on oceniony zbyt wysoko. Butelka była plastikowa, etykieta nieciekawa, a sam napój niezbyt smaczny. 

Zobacz: Doom: już nie musisz mieć konta w Bethesda.net by zagrać w konsolowy port klasyka

Jeśli chodzi o szczegóły tego jak kupić nową wódkę – butelki o pojemności 700 ml kosztują 45 funtów za sztukę i są dostępne w przedsprzedaży. Póki co dla klientów z Wielkiej Brytanii, Europy i Australii. Wysyłka ma się zacząć pod koniec września.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię