Strona głównaKonsolePlayStation 2: użytkownik Reddita stworzył przenośną wersję najsłynniejszej konsoli Sony

PlayStation 2: użytkownik Reddita stworzył przenośną wersję najsłynniejszej konsoli Sony

Ludzka kreatywność nie zna granic. Skoro Sony oficjalnie nie zaprezentowało nigdy przenośnego PlayStation 2, jeden z graczy postanowił stworzyć je własnoręcznie.

PlayStation 2 była jedną z najpopularniejszych konsol w historii gier. To właśnie drugiej wersji konsoli od Sony zawdzięczamy gigantyczny wzrost popularności gier i konsol. To dzięki niej teraz zarówno Microsoft jak i Sony są gigantycznymi graczami na tym rynku. Jednak PlayStation 2 miała jeden mały “feler” – Sony nigdy oficjalnie nie zdecydowało się stworzyć przenośnej wersji. Ta pojawiła się dopiero równolegle z PlayStation 3. Jeden z graczy postanowił naprawić to “niedopatrzenie”.

Zobacz: Origin Big 2.0 – Święty Graal każdego gracza. PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch w jednym

Użytkownik Reddita, ukrywający się pod pseudonimem darkwindmod, opublikował zdjęcia i materiał filmowy dotyczący tego projektu, opartego o minikomputer Raspberry Pi 2. 

Przenośne PlayStation 2:

Prace nad konsolką zajęły mu kilka lat. Gry są ładowane do pamięci urządzenia poprzez serwer podłączony do sieci Ethernet. I nie są to gry emulowane, a oryginalne wersje z PS2. Na konsoli uruchomił między innymi Devil May Cry, Resident Evil 4, MGS 2: Substance oraz Kingdom Hearts. W urządzeniu znajduje się bateria pozwalająca na 1,5 godziny gry i ładowana kablem z oryginalnej PS2 oraz zewnętrzne gniazdo kart pamięci.

Jak podoba Wam się małe PS2?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię