Strona głównaGryAktualnościDota 2 – za chamstwo dostaniesz  bana na 19 lat

Dota 2 – za chamstwo dostaniesz  bana na 19 lat

Ostatnia aktualizacja DOTA 2 wprowadziła bardzo rygorystyczne podejście do gry. Twórcy jasno określili, że nadużywanie kolejek, chamstwo wobec innych graczy oraz smurfing będą srogo karane. Jeden z graczy oberwał już odłamkiem, dostając bana na 19, słownie dziewiętnaście lat.

W grach sieciowych zarówno najlepszą jak i najgorszą rzeczą są inni gracze. W zależności od szczęście możesz trafić zarówno na kogoś, kto stanie się Twoim przyjacielem, chociaż nigdy się nie spotkacie oraz kogoś kto zepsuje Ci humor na resztę dnia. Twórcy DOTA 2 dali jasno do zrozumienia, że tych drugich nie będą tolerować.

Jeśli chodzi o nasz czas spędzony nad produkcją to teraz poświęcamy go głównie na poprawie jakości dobierania graczy. Uważamy, że jest to niezbędne, aby poprawić codzienne wrażenia z gry dla wszystkich graczy.

DOTA 2 ma jasny system postępowania, który przyznaje punkty za sportowe i uczciwe zachowanie a jednocześnie pozwala zgłaszać graczy, którzy działają destrukcyjnie na społeczność. Gracze, którzy byli regularnie zgłaszani dostali bana do 2038 roku. 19 lat, jest najdłuższym okresem na jaki można dostać blokadę.

Decyzja spotkała się z pozytywną reakcją graczy, którzy pochwalają zmiany. Chociaż nie wszyscy, jeden z użytkowników serwisu Reddit pochwalił się swoim 19 letnim banem i jest tym faktem bardzo niepocieszony. W przypadku bana, blokowane jest zarówno konto gracza jak i powiązany z nim numer telefonu. Oznacza to konieczność zakładania nowego konta oraz podania nowego numeru telefonu.

Coraz więcej twórców coraz bardziej bierze sobie do serca konieczność robienia porządku z toksycznymi użytkownikami. W ubiegłym roku Rainbow Six Siege zaczęło banować, za mowę nienawiści na czasie tekstowym. A może ktoś z Was wyłapał bana w DOTA 2? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię