Strona głównaWiadomościOprogramowanieGoogle wyróżni najważniejsze części filmów w wynikach wyszukiwania

Google wyróżni najważniejsze części filmów w wynikach wyszukiwania

Potęga Google wielka jest. Teraz gigant z Mountain View poinformował o kolejnych zmianach jakie wprowadza w swojej wyszukiwarce. Dzięki nim w wynikach wyszukiwania zostaną podświetlone najważniejsze części materiałów filmowych.

Nowe możliwości wyszukiwarki znacznie ułatwią wyszukiwanie interesujących nas zagadnień, również wewnątrz materiałów filmowych. Nie będzie już zatem konieczności przeszukiwania dodatkowo całego filmu w poszukiwaniu kilku interesujących nas zagadnień. Pozwoli to np. na wyszukanie konkretnego utworu w nagraniu z koncertu.

Zobacz: Google Play Pass i Apple Arcade – porównanie abonamentów mobilnych gigantów

W pierwszej kolejności indeksowanie wideo będzie dotyczyło filmów z YouTube w języku angielskim. Google namawia twórców do umieszczenia znaczników na osi czasu w nowych materiałach, co znacznie ułatwi działanie algorytmu. W skrócie oznacza to, że na pełne wykorzystanie nowej funkcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, a wiele zależy od twórców materiałów i ich woli współpracy.

Zobacz: Google Stadia: Cyberpunk 2077 jednym z najmocniejszych punktów pokazu Google. Ujrzeliśmy nowy zwiastun polskiej…

To chyba kolejna wielka rewolucja w wyszukiwaniu po możliwości wyszukiwania za pomocą obrazów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię