Strona głównaEsportDreamHack ogłosił kalendarium swoich przyszłorocznych eventów

DreamHack ogłosił kalendarium swoich przyszłorocznych eventów

W przyszłym roku zobaczymy osiem eventów z cyklu DreamHack Open – podczas siedmiu z nich zobaczymy rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Oprócz tego pojawią się Rocket League i League of Legends.

Miasta, w których zostaną rozegrane przyszłoroczne turnieje z cyklu DreamHack Open w zasadzie pozostają bez zmian w porównaniu z rokiem 2017. Osiem lokacji w Europie i Ameryce Północnej będzie gospodarzami przyszłorocznej trasy – to o jedno miasto mniej w porównaniu z 2017, ponieważ z kalendarza eventów wypadło Denver. A dlaczego siedem spośród ośmiu turniejów będzie gościło zawodników CS: GO? Pierwszy przyszłoroczny przystanek – Lipsk – koliduje datą z turniejem ELEAGUE Major, stąd decyzja o rezygnacji z rozgrywek w CS-a w tym miejscu. Zobaczymy tam natomiast turniej w League of Legends oraz Rocket League.

Niezmienny zostaje format rozgrywek – w każdym turnieju wystąpi po osiem zespołów, które walczyć będą o pule nagród wysokości 100 tysięcy dolarów. Sześć spośród tych ekip dostanie bezpośrednie zaproszenia, a pozostałe dwie będą musiały wywalczyć sobie awans przez kwalifikacje w Europie i Ameryce Północnej. W niektórych przypadkach zaproszenia otrzyma 5 ekip, a szósta otrzyma dziką kartę i będzie to zespół z regionu, w którym nie będzie klasycznych kwalifikacji. Każdy turniej będzie podzielony na fazę grupową, rozgrywaną systemem GSL z meczami BO1 i BO3, oraz fazę play-off, w której przegrywający odpada z turnieju.

Pełna lista turniejów wygląda następująco:

– DreamHack Tours – 19-21 maja
– DreamHack Austin – 1-3 czerwca
– DreamHack Summer (Jönköping) – 16-18 czerwca
– DreamHack Valencia – 12-14 lipca
– DreamHack Montreal – 7-9 września
– DreamHack Atlanta – 16-18 listopada
– DreamHack Winter (Malmö) – 30 listopada – 2 grudnia

Oprócz tego rozegrane zostaną dwa turnieje z cyklu DreamHack Masters, znamy już datę i lokalizację jednego z nich – będzie to Ericsson Globe w Sztokholmie, w dniach od 29 sierpnia do 2 września.

Źródło: Dreamhack

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię