Strona główna Gry Aktualności Ta gra powstaje od 17 lat, a twórcy nie są nawet w...

Ta gra powstaje od 17 lat, a twórcy nie są nawet w połowie

Jeśli zastanawiacie się czemu CD Projekt RED tak długą pracują nad Cyberpunk 2077 albo czemu Blizzard tak rzadko wydaje nowe gry, to musicie wiedzieć, że daleko im do twórców Dwarf Fortress. Gra powstaje o 17 lat i nawet nie jest w połowie do finalnego wydania.

Dwarf Fortress powstaje od 2002 roku, a w 2006 została udostępniona pierwsza wersja publiczna. Przez te 17 lat produkcja doczekała się wielu aktualizacji i usprawnień. Pomimo tego aktualnie możemy mówić o wersji 0.44, co oznacza, że twórcy nawet nie są w połowie do wydania finalnej gry.

– Nawet nie jesteśmy w połowie do wersji 1.0. A przecież 1.0 to nie będzie koniec tworzenia. Możemy nie mieć zbyt wiele czasy, gdy już tam dotrzemy – powiedział Tarn Adams, jeden ze współzałożycieli studia.

Na tej podstawie można założyć, że przed braćmi Adams jeszcze przynajmniej 20 lat pracy nad grą. Możecie się zastanawiać – jak to możliwe? Chodzi o to, że – pomijając kwestie graficzne – Dwarf Fortress to bardzo zaawansowana produkcja. Jest to gra RPG z losowo generowanym światem, w którym wszystko ma znaczenie. Liczą się nie tylko umiejętności bohaterów i statystyki przedmiotów, ale nawet to, z jakich materiałów zostały stworzone bronie czy pancerze.

Zobacz: Magic: The Gathering – twórcy Avengersów zrobią dla Netflixa serial animowany w popularnym świecie fantasy

Dwarf Fortress

Śmiało można powiedzieć, że to najbardziej zaawansowana gra RPG, które daje graczom ogromne możliwości. Z jednej strony możemy zdecydować się na eksplorowanie świata pełnego potworów, losowo generowanych zdarzeń i postaci niezależnych, a z drugiej strony możemy się zdecydować na wydobywaniu cennych surowców. Możliwości jest wiele o tylko od graczy zależy, na co się zdecydują.

Zobacz: Wiedźmin pokazuje swoją siłę – Jacek Rozenek dochodzi do zdrowia

Jeśli Dwarf Fortress Was zainteresowało, to grę znajdziecie na Steamie, ale jeszcze nie da się jej pobrać. Na szczęście pliki instalacyjne możecie ściągnąć z oficjalnej strony twórców.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE