Strona głównaEsportDziś finałowe starcie ESL Mistrzostw Polski League of Legends. IHG zmierzy się...

Dziś finałowe starcie ESL Mistrzostw Polski League of Legends. IHG zmierzy się z Pompa Team

W turnieju League of Legends ESL Mistrzostw Polski bez zaskoczeń, choć niewiele brakowało, by do takiego doszło. Broniące tytułu Illuminar Gaming miało spore problemy w półfinale z Wisłą Płock i rzutem na taśmę awansowali do wielkiego finału.

Zawodnicy iHG, jak na zespół z mistrzowskimi aspiracjami przystało, wyszli z bardzo trudnej sytuacji. Początek spotkania zdecydowanie nie szedł po ich myśli, pierwsze starcie leżało całkowicie po stronie Wisły Płock, a iHG mogło tylko bezradnie obserwować poczynania przeciwnika. Druga runda była nieco bardziej wyrównana i Illuminar próbowali trzymać kontakt z przeciwnikiem, ostatecznie przesuwając szalę zwycięstwa na swoją stronę na późnym etapie rundy. Wydawać by się mogło, że po tej wygranej o włos iHG nabierze “wiatru w żagle” i tak początkowo wyglądał początek rundy numer trzy, ale błędy popełniane w środkowym etapie rozgrywki sprawiły, że zwycięstwo wymknęło im się z rąk. To właśnie w tym momencie nastąpiła wspomniana mobilizacja zawodników iHG, którzy zebrali wszystkie siły i nie dali sobie już wydrzeć żadnej z dwóch kolejnych rund, zamykając spotkanie wynikiem 3:2.

Drugi półfinał, pomiędzy Pompa Team i Szatą Maga przebiegał już znacznie bardziej w zgodzie z oczekiwaniami fanów i obserwatorów. Dwa pierwsze starcia dość gładko trafiły na konto Pompy, Szata zdołała odpowiedzieć dopiero w trzeciej rundzie i był to jedyny moment w tym spotkaniu, w którym zawodnicy Szaty zaznaczyli jakoś mocniej swoją obecność. W czwartej, mimo wysiłków z ich strony, lepsi po raz kolejny okazali się gracze Pompy i to oni dołączyli do iHG w wielkim finale, wygrywając 3:1. Spotkanie finałowe zostanie rozegrane dzisiaj około godziny 13:00. Kto wygra?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię