Strona główna Esport League of Legends

League of Legends

Worldsy i Polska Liga Esportowa – śledzimy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia związane z League of Legends. Dowiecie się, co dzieje się u Jankosa, Kikisa, Jactrolla i najlepszych drużyn na polskim podwórku. Na czynniki pierwsze rozłożymy każdy nowych patch Riot Games.

League of Legends – Riot Games organizuje 48-godzinny stream

Już 30 maja o godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się 48-godzinny stream z League of Legends, organizowany przez samo Riot Games. Twórcy niezwykle popularnej gry z gatunku MOBA chcą w ten sposób zebrać pieniądze na walkę z koronawirusem.

Puki Mania – niemal cały świat wspiera Polaka w esportowej Lidze Europy

To, co od wczorajszego wieczora dzieje się w Internecie, jest marzeniem każdego polskiego fana esportu. Najwięksi wspierają Polaka w walce o EU Masters.

#studentgrazdomu – esportowa akcja AZS Warszawa i ALOG w czasach kwarantanny

Akademicki Związek Sportowy Warszawa oraz ALOG organizują kolejną inicjatywę, która ma przekonać do pozostania w domu i grania gry. Tym razem akcja jest opatrzona hasłem #studentgrazdomu.

Grarantanna Cup – Ministerstwo Cyfryzacji organizuje turnieje CS-a, LoL-a, FIFA o Brawl Stars

Przymusowa kwarantanna udowodniła, że Ministerstwo Cyfryzacji umie w nowe technologie i idzie z duchem czasu. Już w kwietniu rusza cykl turniejów Grarantanna Cup zorganizowanych we współpracy z ESL. Pula nagród turnieju wynosi 50 tysięcy złotych.

Faker przekazał 25 tys. dolarów na walkę z koronawirusem

Gwiazda League of Legends – Lee ‘Faker’ Sang-hyeok – przekazał 25 tys. dolarów na wsparcie walki z koronawirusem. To jeden z wielu esportowców, którzy zdecydowali się na podobny krok.

Riot Games oskarża organizację esportową o kradzież nazwy

Twórcy League of Legends wystosowali pozew sądowy przeciwko organizacji esportowej Riot Squad. Jak możecie się domyślać, poszło o podobieństwo nazw.

League of Legends rozpoczyna współpracę z domem mody Louis Vuitton

Rynek gier komputerowych to miejsce gdzie coraz więcej innych branż widzi możliwość zarobienia przyzwoitych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że do gry przystąpił także luksusowy dom mody Louis Vuitton, który nawiązał współpracę z League of Legends.

G2 Esports ukarane za zawodnika grającego w WoW-a Classic

Do niecodziennej sytuacji doszło na profesjonalnej scenie League of Legends. Mistrzowie LEC – G2 Esports – zostali ukarani grzywną w wysokości 1000 euro. Dlaczego? Bo jeden z ich zawodników grał w World of Warcraft Classic.

Polski dzień w LEC! G2 i Jankos wygrywają letni split, Polak zostaje MVP turnieju

W czasie, gdy oczy wielu fanów esportu zwrócone były na Berlin i rozgrywający się tam finał Majora CS:GO, w Atenach trwała walka o mistrzostwo letniego splitu League of Legends European Championship. G2 walczyło tam z fnatic.

Krzysztof Ibisz poprowadzi Finał Ultraligi

Finał Ultraligi, czyli flagowej produkcji kanału Polsat Games poprowadzi Krzysztof Ibisz. Informacja została podana na oficjalnym kanale Polsat Games na Youtube. Szczegóły poniżej.

Team Liquid na scenie LCS zagrało kompozycją prosto z Teamfight Tactics

Okazuje się, że Glaciale działają zaskakująco dobrze również w oryginalnym League of Legends.

Teamfight Tactics – patch 9.14 już na serwerach. Rankedy i co jeszcze?

Minionej nocy Riot Games wprowadziło patch 9.14 do League of Legends. Jednak tym razem interesował on fanów głównie ze względów na Teamfight Tactics, czyli polskie Potyczki Taktyczne. Aktualizacja wprowadziła mnóstwo zmian, ale najważniejszą są mecze rankingowe.

Turniej Teamfight Tactics ze 125 tys. dolarów w puli – zagrają polscy streamerzy

Twitch i Riot Games organizują pierwszy oficjalny turniej w Teamfight Tactics w ramach inicjatywy Twitch Rivals. W puli nagród znajduje się aż 125 tys. dolarów. W zawodach weźmie kilku polskich streamerów.

W ramach sankcji rząd USA zablokował League of Legends w dwóch krajach

Sankcje gospodarcze czy polityczne nie są niczym nowym w świecie. Ale co powiecie na sankcje growe? Właśnie takie rząd Stanów Zjednoczonych nałożył na Syrię i Iran. W obu tych państwach zablokowano dostęp do gry League of Legends.

ESL Mistrzostwa Polski imponują rozmachem i liczbami

Za nami ESL Mistrzostwa Polski. Najlepszymi drużynami w Polsce okazały się Aristocracy (CS:GO) oraz devils.one (League of Legends). Impreza odbyła się w nowej ESL Arenie, która imponowała wyglądałem i rozmachem.

Qiyana – nowa bohaterka League of Legends zmierza na Summoners Rift

Dopiero co Riot Games wprowadziło do League of Legends Yuumi, a już niedługo Summoners Rift wzbogaci się o kolejną postać. Qiyana, bo tak właśnie się nazywa, jest Cesarzową Żywiołów.

Esport w Polsce coraz popularniejszy. Śledzi go ponad 3 mln osób

Esport to już bardzo lukratywny biznes. W 2019 roku wartość tego rynku sięgnie 1,1 mld dol. Tylko w 2018 roku na świecie odbyło się 737 dużych wydarzeń esportowych, a wpływy z biletów wygenerowały 55 mln dolarów. Rozgrywki dzięki platformom internetowym śledziły setki milionów widzów. W tym roku widownia może wzrosnąć do nawet 450 mln osób. Także w Polsce wirtualny sport szybko rośnie w siłę. W 2018 roku był wart ok. 50 mln zł, a rozgrywki ogląda ok. 3 mln entuzjastów. Takie wydarzenia jak Intel Extreme Masters w Katowicach w sieci śledzi nawet 230 mln osób na całym świecie.

Grali w LoL-a przeciwko kobietom. Dostali ostrzeżenia za niesportowe zachowanie

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że w rosyjskiej League of Legends Continental League pojawi się nowy zespół, złożony tylko z kobiet, które będą rywalizowały z męskimi ekipami. Nie trzeba było długo czekać, by takie połączenie wywołało spore zamieszanie.

Vaevictis Esports powołało żeńska drużynę League of Legends. Continental League wiele na tym zyska

Rosyjska organizacja esportowa Vaevictis Esports wprowadziła do gry nowy zespół składający się wyłącznie z dziewczyn. Vaevictis wystawi swoją nową drużynę do boju w League of Legends Continental League, która powstała po wycofaniu CIS Continental League.

GORĄCE RECENZJE