Strona głównaWiadomościDzisiaj ruszają otwarte testy Quake Champions

Dzisiaj ruszają otwarte testy Quake Champions

Każdy gracz powinien znać serię Quake. Sieciowe strzelaniny na zawsze przeszły do historii rynku gier komputerowych i w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju esportu. W tym roku doczekamy się nowej odsłony Quake Champions. Już dzisiaj będzie mógł w nią zagrać każdy chętny, bo ruszają otwarte testy.

Do tej pory, aby zagrać w Quake Champions, trzeba było zarejestrować się na stronie producenta i liczyć na szczęśliwy traf. Dotychczasowe testy były zamknięte, a dostęp do nich miały tylko te osoby, które otrzymały kod dostępu. Na szczęście dzisiaj się to zmienia. Saber Interactive oraz Id Software otwierają swoje serwery dla wszystkich chętnych. Dzisiaj ruszają otwarte testy Quake Champions. Dla twórców do doskonała okazja, aby sprawdzić wytrzymałość serwerów przy dużym obciążeniu.

Dla przypomnienia, Quake Champions to kolejna odsłona sieciowej strzelaniny. Tym razem będziemy mieli do czynienia z tytułem Free 2 Play, w którym za dodatkową opłata będzie można odblokowywać tylko elementy wizualne. Tak przynajmniej zapewniają twórcy, według których gotówka nie ma w żaden sposób dawać przewagi innym graczom. Champions tym będzie się różnić od pozostałych Quake’ów, że udostępni różne postacie z unikalnymi umiejętnościami. Te może nie będą odgrywały aż tak dużej roli, jak chociażby w Overwatchu, ale jednak styl gry będzie nieco inny.

Gra tworzona jest z myślą o PC-towcach. Dlatego też twórcy nie przewidują blokady liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Ma to być produkcja esportowa, w której przydadzą się monitory 144-, a nawet 240-hercowe. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale powinna nastąpić już wkrótce. Tym bardziej, że właśnie ruszają otwarte testy, które często są ostatnim krokiem na drodze ku wydaniu gry.

Źródło: Bethesda

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię