Strona głównaWiadomościAMD szykuje aż dwie konferencje w maju

AMD szykuje aż dwie konferencje w maju

To już oficjalne – w maju AMD zorganizuje aż dwie konferencje. Odbędą się one 16. i 31. dnia miesiąca. Jest spora szansa, że Czerwoni w końcu zaprezentują karty graficzne z rodziny Vega.

Najbliższa konferencja AMD odbędzie się już 16. maja o godzinie 16:00 czasu polskiego. Będzie transmitowana na oficjalnej stronie firmy, a także przez YouTube’a. Najprawdopodobniej wystąpią na niej Lisa Lu – dyrektora generalny AMD, Mark Papermaster – dyrektor ds. technologii oraz Devinder Kumar – dyrektor finansowy. Najprawdopodobniej konferencja nie będzie wiązała się z prezentacją nowych sprzętów. Firma zamierza na niej przedstawić swoje plany biznesowe na najbliższy rok, a także przedstawi harmonogram prac na kolejne lata.

Dużo ciekawiej zapowiada się konferencja, która odbędzie się 31. maja na targach Computex 2017. Ona również rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego. W trakcie tego wydarzenia AMD ma oficjalnie zaprezentować karty graficzne z rodziny Vega, których premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym kwartale. Jest też spora szansa na to, że Czerwoni zaprezentują nową platformę HEDT dla wymagających. Na ten moment nie wiemy, czy konferencja będzie streamowana na żywo, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że właśnie tak się stanie.

To już  najwyższa pora, aby AMD zaprezentowało swoje karty graficzne Vega. Ich premiera ma nastąpić jeszcze w tym kwartale, czyli najpóźniej ostatniego dnia czerwca. Końcówka maja wydaje się więc idealną porą, aby oficjalnie zaprezentować nowe GPU. Jeśli potwierdzą się wcześniejsze doniesienia, to zobaczymy modele o wydajności dorównującej GTX-om 1070, 1080 oraz 1080 Ti.

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię