Strona głównaGryAktualnościEA usuwa swoje gry ze sklepów cyfrowych

EA usuwa swoje gry ze sklepów cyfrowych

Electronic Arts usunęło swoje klucze do gier ze sklepów Humble Bundle, GMG oraz Fanatical. Wydawca nie podał przyczyny takiej czystki.

Sklep Humble Bundle poinformował, że od 4 marca tego roku, wszystkie gry Electornic Arts zostały usunięte z oferty. Według informacji przekazanych przez GamesRadar, użytkownicy mogą wykorzystać wcześniej nabyte klucze na platformach EA App oraz Origin do 16 marca do godziny 00:00 czasu polskiego. Nie dotyczy to gier otrzymanych w ramach Humble Bundle oraz Humble Choice. Co ciekawe, okazało się, że sytuacja ta nie dotyczy tylko sklepu Humble. Podobnie stało się z kluczami na Fanatical oraz GMG.

Zobacz: Do NSO trafi niedługo darmowy trial Monster Hunter Rise

EA nie podaje przyczyny usunięcia swoich gier. Gracze sugerują, że ma to mieć związek z końcem Origin i przejściem na nową platformę, która jest testowana od jakiegoś czasu. Inni uważają, że EA chce zrezygnować z utrzymywania własnej platformy i przenieść się na Steam, gdzie ich gry cieszą się dużą popularnością. Teraz pozostaje czekać na oficjlane oświadczenie w tej sprawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię