Strona głównaWiadomościRozrywkaEarthworm Jim powraca jako serial animowany

Earthworm Jim powraca jako serial animowany

Kultowa postać z lat 90 powraca. Earthworm Jim pojawi się w serialu animowanym. Twórca postaci Doug TenNapel nie jest zaangażowany w produkcję.

Powrót dżdżownicy Jima została ogłoszona za pośrednictwem Twittera. Obecnie prawa do postaci posiada Interplay. Serial animowany będzie stworzony na wyłączność dla Intellivision Amico. Projekt będzie nadzorowany przez nowoutworzony dział studia telewizyjnego i filmowego Interplay, który współpracuje ze studiem animacji Passion Pictures.

Kierownik projektu Michel K. Parandi w wywiadzie dla Variety powiedział:

W tym wszechświecie fabularnym jest tak duży potencjał: galaktyka pełna zwierząt walczących o władzę. Jim jest dżdżownicą we wszechświecie, w którym Ziemia jest niczym więcej niż mitem. Jego walka o znalezienie sensu jest surrealistyczna i komiczna, ale można ją również powiązać.

Pierwsza gra Earthworm Jim ukazała się na Sega Genesis i Super Nintendo w 1994 roku. Ostatnia gra została wydana w 1999 roku. Była też seria kreskówek Warner Bros. na podstawie gry. Powstało dwa sezony, a główną postać dubbingował Dan Castellanta, czyli głos Homera Simpsona.

W kolejnym tweecie Interplay powiedział, że pierwotny twórca gry, prawdopodobnie Doug TenNapel, w ogóle nie jest zaangażowany. TenNapel został pierwotnie zatrudniony jako kreatywny konsultant, ale jego udział został zakwestionowany po tym, jak wygłosił szereg rasistowskich i homofobicznych komentarzy w podcastie.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię