Strona głównaGryElectronic Arts tłumaczy się z usunięcia swoich klasyków ze sklepu GOG.com

Electronic Arts tłumaczy się z usunięcia swoich klasyków ze sklepu GOG.com

Electronic Arts zdjęło kilka swoich klasyków, w tym Ultima Underworld 1+2, Syndicate Plus i Syndicate Wars, ze sklepu GOG. Teraz wyjaśniają powody tej decyzji.

Wspomniane trzy gry Electronic Arts zostały usunięte ze sklepu GOG na prośbę wydawcy 28 lipca. Oczywiście Ci, którzy zdążyli je kupić przed tą datą, dalej będą mieć do nich dostęp. Taka decyzja spotkała się z głośną krytyką, skutkiem czego EA ogłosiło, że zmienia podejście, gry wrócą do sklepu, a do 3 września będzie je można pobrać całkowicie za darmo.

Electronic Arts GOG Syndicate Wars

W rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz, vice-szef marketingu EA, Chris Bruzzo, wyjaśniał powody tej kontrowersyjnej decyzji. Według jego słów, była ona wynikiem złego zarządzania cyfrowymi tytułami. Zapewnił też fanów, że zmieniono pewne procedury, by zapewnić, że do takiej sytuacji nigdy więcej nie dojdzie. Przyznał też, że w trakcie podejmowania decyzji o ściągnięciu gier ze sklepu, zabrakło kroku, w którym ocenia się jaki wpływ dane postanowienie będzie miało na graczy i czy będzie leżało w ich interesie. Firma nie spojrzała na problem z ich punktu widzenia. Powiedział też, że Electronic Arts zobaczyło jak wielu graczy darzy miłością wspomniane tytuły, ponad 20 lat po ich premierze – tym bardziej musiały być znów dostępne.

Zobacz: BioWare i Electronic Arts – EA Play Live nie będzie poświęcone Mass Effect 4 i Dragon Age 4

Jak oceniacie decyzję EA i jej późniejsze konsekwencje?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię