Strona głównaGryAktualnościElectronic Arts wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Ale nie jest to powód...

Electronic Arts wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Ale nie jest to powód do dumy

Electronic Arts pobiło rekord, który zapewnił im wpis w Księdze Rekordów Guinnessa. Większość ludzi na świecie wiele by dała żeby ich nazwisko znalazło się na kartach Księgi. Jednak w tym konkretnym przypadku nie ma czym się chwalić, a raczej jest to powód żeby zapaść się pod ziemię.

Wpis dotyczy Star Wars Battlefront II, któremu udało się pobić rekord serwisu Reddit. Jak zapewne się domyślacie chodzi o aferę wokół gry związaną z mikropłatnościami i skrzynkami. Ostatecznie z gry mikropłatności zniknęły i obecnie tytuł jest ciekawym i przyjemnym do ogrania kąskiem, ale Internet pamięta.

Zobacz: Stało się niemożliwe! Electronic Arts rezygnuje z płatności w Star Wars: Battlefront II

Jaki zatem rekord pobiło Battlefront II? Gra zdobyła 683 tysiący negatywnych głosów. Obecnie jest ich nieco mniej, ponieważ część została usunięta, po tym jak EA wzięło sobie do serca opinię graczy. Ale mleko się rozlało i raczej nikłe szanse, że wpis szybko zniknie z Księgi. Druga w kolejności gra ma zaledwie 20 tysięcy negatywnych głosów.

Co ciekawe ta porażka przerodziła się potem w niewielki sukces, ba sprawiła, że DICE nie chce tworzyć kolejnej części gry, a woli się skupić na tworzeniu dodatkowej zawartości, która zatrzyma graczy na serwerach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię