Strona głównaWiadomościStało się niemożliwe! Electronic Arts rezygnuje z płatności w Star Wars: Battlefront...

Stało się niemożliwe! Electronic Arts rezygnuje z płatności w Star Wars: Battlefront II

No dobra, nie rezygnują tak całkowicie, ale to, co po płatnościach w tej grze zostało, nie powinno już nikogo bulwersować.

W wydanym dzisiaj komunikacie Electronic Arts informują, że wszystko, co w grze było związane z rozwojem postaci i mechaniką gry, będzie całkowicie liniowe i zależne jedynie od naszych postępów w walce. Jedynymi elementami, które będzie można kupić, będą skórki postaci – ni mniej, ni więcej. Tym samym znika najważniejszy element, przez który gracze mieli tak wielki żal do wydawców i twórców gry, że niemal zbojkotowali ten – całkiem udany skąd inąd – tytuł.

Jak więc teraz dokładnie będzie wyglądała kwestia bonusów, rozwoju i osiągnięć? Gwiezdne karty oraz wszystkie inne elementy wpływające w jakikolwiek sposób na rozgrywkę nie będą dostępne do zakupu, zamiast tego pojawią się punkty doświadczenia dla klas, bohaterów i okrętów. Jeśli w trakcie gry zdobędziemy ich wystarczająco dużo – będziemy mogli odblokować lub dokonać ulepszenia konkretnych gwiezdnych kart. Podobnie będzie ze skrzynkami – ich również nie będzie można już kupić i nie będą zawierały gwiezdnych kart. Skrzynie będą od teraz nagrodą za regularne logowanie się, zdobywanie osiągnięć i wykonywanie misji na czas. W skrzynkach zamiast kart pojawią się kredyty i skórki (emotki, cieszynki, etc.). Za zdobyte w ten sposób kryształy również będzie można zakupić nowe skórki.

Na ile powyższe zmiany są podyktowane faktyczną troską Electronic Arts o opinię wśród graczy, a na ile chodzi tu o możliwe odebranie licencji przez Disney’a – możemy tylko domniemywać. Najważniejsze, że w całej (dość niewiarygodnej, przyznajmy) sytuacji wygrają gracze.

Aktualizacja z wyżej wspomnianymi zmianami zaplanowana jest na 21 marca, a już wkrótce mają się pojawić kolejne, w których pojawią się między innymi nowe tryby gry. Jak Wam się podoba zmiana postawy EA?

Źródło: Electronic Arts

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię