Strona głównaGryAktualnościEpic Games pozywa YouTubera za sprzedawanie cheatów

Epic Games pozywa YouTubera za sprzedawanie cheatów

We wtorek Epic Games złożył pozew do sądu przeciwko Youtuberowi o nazwie CBV. Firma oskraża go o sprzedawanie cheatów do gry Fortnite i tym samym psucie zabawy innym graczom.

Pozew został złożony w sądzie w Północnej Kalifornii. Epic Games oskarża mało znanego Youtubera o pseudonimie CBV o sprzedawanie cheatów do gry Fortnite. Na jego kanale można znaleźć wiele materiałów, na których pokazuje on rozgrywkę z włączonymi programami do oszukiwania. Poza tym w opisach filmów znajdują się linki do sklepów, gdzie można kupić wiele różnych cheatów, w tym także do Fortnite’a.

– Chociaż twierdzi on, że cheatuje dla zabawy i rozrywki, a nie po to, aby okradać twórców gier, to używa swoich filmów do prezentowania tego typu programów i promowania ich, a także przekierowywania na strony internetowe, gdzie można je kupić – można przeczytać w pozwie Epic Games.

Firma jest również przekonana, że strona, na której są sprzedawane programy do oszukiwania, w rzeczywistości należy do Youtubera. Znajduje się na niej między innymi odnośnik, za pomocą którego można przekazać oskarżonemu tzw. donację w wysokości 20 dolarów. Poza tym Epic Games oskarża go o naruszenie kodu gry i psucie zabawy innymi użytkownikom.

Zobacz: Firma energetyczna domaga się usunięcia słupów z Fortnite

Zobacz: Fortnite Battle Royale prawie nie powstał. Projekt był bliski anulowania

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że CBV jest prawdopodobnie osobą nieletnią. Dlatego też jego tożsamość może być znana sądowi i Epic Games, ale jest objęta tajemnicą. Już wcześniej Epic Games pozywało inne osoby, także nieletnie i najczęściej sprawy kończyły się ugodą. Jest spora szansa, że tym razem będzie podobnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię