Strona głównaKonsoleMicrosoft rezygnuje z dwóch konsol! Scarlett to tylko jedno urządzenie

Microsoft rezygnuje z dwóch konsol! Scarlett to tylko jedno urządzenie

Od dawna mówi się, że Xbox Scarlett to nazwa całej nowej generacji i tak naprawdę otrzymamy aż dwa urządzenia – mocniejszą Anacondę i słabszy model Lockhart. Tak było, ale już prawdopodobnie nie jest. Microsoft zrezygnował z tego pomysłu i pracuje już tylko nad jedną konsolą.

W zeszłym roku na E3 2018 Phil Spencer wyraźnie powiedział w trakcie konferencji Microsoftu, że aktualnie pracują nad konsolami nowej generacji. Użył liczby mnogiej. Od wielu tygodni z każdej ze stron dochodziły do nas informacje, według których Amerykanie szykują dwa urządzenia – mocniejszą wersję Xbox Anaconda oraz Xbox Lockhart, czyli wariant słabszy i bez napędu optycznego. Ale zdaje się, że to już przeszłość. Obecne plany Microsoftu są inne.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett – ile będą kosztować?

W rozmowie z serwisem Business Insifer Phil Spencer powiedział już o jednej konsoli nowej generacji. Jak wytłumaczył się z zeszłorocznych słów? Raczej słabo. Powiedział, że w ciągu tych 12 miesięcy wydali nową konsolę (wersję Xbox One S bez czytnika płyt), więc Xbox Scarlett jest drugim urządzeniem. Stąd miało się wziąć słowo konsole (w liczbie mnogiej). To oczywiście słabe wytłumaczenie, w które chyba nikt nie wierzy. Nie zmienia to faktu, że pod koniec 2020 roku prawdopodobnie zobaczymy tylko jeden model Xbox Scarlett.

Zobacz: PlayStation 5 zdaniem twórców gier może mieć więcej mocy niź Project Scarlett

Skąd taka nagła zmiana? Co prawda dwa urządzenia nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale niemal wszyscy traktowali je jako pewnik. Być może ktoś w Microsofcie stwierdził, że oferowanie od razu dwóch konsol nie ma większego sensu. To byłby przede wszystkim ogromny problem dla deweloperów, którzy od początku musieliby tworzyć swoje gry z myślą o różnych wydajnościach. Nie oznacza to jednak, że po kilku latach nie zadebiutuje druga wersja Xbox Scarlett, jak to było w przypadku Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię