Strona głównaGryAktualnościEpic Games przypadkowo przekazało dane gracza innej osobie

Epic Games przypadkowo przekazało dane gracza innej osobie

Chociaż Epic Games chce dobrze, to lista wpadek i problemów sprawia, że firma nie ma najlepszej opinii wśród graczy. Kupowanie ekskluzywnych gier na wyłączność, brak wielu funkcji w sklepie, a teraz jeszcze to. Okazuje się, że Epic Games przez przypadek przekazało dane gracza innemu użytkownikowi.

O swojej historii napisał użytkownik TurboToast3000 na Reddicie. Na kanale „FuckEpic” przyznał on, że Epic Games przekazało jego dane innemu użytkownikowi. Miało się to stać całkowicie przez przypadek. Co gorsze, dowiedział się o tym dopiero po tym, jak firma przysłała mu maila, w którym do wszystkiego się przyznaje.

– Z przykrością informujemy, że przez ludzki błąd nasz pracownik wysłał dane, o które prosiłeś, innej osobie. Szybko zauważyliśmy ten błąd i skontaktowaliśmy się z tą osobą, która zapewniła nas, że usunęła wszystkie informacje ze swojego komputera. Bardzo tego żałujemy i żadne przeprosiny tego nie odmienią. W rezultacie tego błędu już zaczęliśmy wprowadzać zmiany, aby to więcej się nie powtórzyło. Dziękujemy za zrozumienie – brzmi treść maila.

Epic Games miało przekazać drugiej osobie adres e-mail, prawdziwe imię i nazwisko, historię zakupów i informacje na temat zakupów. Pytanie brzmi – czy można wierzyć, że odbiorca rzeczywiście wszystko usunął? Okazuje się, że ten użytkownik zgłosił się do TurboToast3000, aby wyjaśnić z nim sprawę. Zresztą to podobno on sam, jak tylko zauważył błąd, zgłosił go do Epic Games. Wygląda na to, że jest to osoba, której można wierzyć.

Zobacz: Borderlands 3 tymczasowo usunięty z Epic Games Store. Zdaniem wydawców sklep psuje branżę

Inni użytkownicy Reddita słusznie zauważyli, że Epic Games jest zobowiązane poinformować o tej wpadce odpowiednie służby w danym kraju. Wymaga tego od nich europejskie prawo (o ile TurboToast3000 jest Europejczykiem). Inni polecili, aby sam to zgłosił, bo dzięki temu firma może otrzymać karę finansową. Oczywiście jest też możliwość, że cała ta historia to bujda na resorach, wymyślona tylko po to, aby oczernić Epic Games. Pamiętajcie, że wszystko zostało opisane na subreddicie o nazwie „FuckEpic”, więc raczej nie ma tam zbyt wielu miłośników dewelopera. Ale jeśli jest ona prawdziwa, to już kolejna wpadka firmy. Ostatnio zablokowali użytkownika, bo ten kupił zbyt dużo gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię