Strona główna Gry Aktualności League of Legends na smartfony? Podobno trwają już prace

League of Legends na smartfony? Podobno trwają już prace

Jeśli marzyło Wam się kiedykolwiek zagrać w League of Legends na telefonach komórkowych, to być może wkrótce te marzenia się ziszczą. Podobno już trwają prace, w których uczestniczy Riot Games.

Nad mobilną wersją League of Legends ma pracować chińska firma Tencent, która w 2011 roku kupiła większość akcji, a od 2015 roku jest całkowitym właścicielem Riot Games. Oczywiście oryginalni twórcy Ligi Legend mają im w tym pomagać. To pewnego rodzaju odmiana z ich strony, bo kilka lat temu mieli odrzucić podobną propozycję. Dlatego Tencent stworzyło inne mobilne MOBA, np. Honour of Kings oraz Arena of Valor, które okazały się sporym sukcesem.

Zobacz: Wiedźmin 3 z Ray Tracingiem to graficzna perełka

Na razie wszelkie informacje są ściśle tajne, ale Reuters informuje, że Tencent i Riot Games pracują nad mobilnym portem League of Legends od ponad roku. Z kolei inne źródło przekazało, że nie ma co liczyć na premierę jeszcze w tym roku. Prace cały czas trwają i obie firmy nie zamierzają się spieszyć z debiutem gry na smartfonach i tabletach.

Zobacz: Valve przygotowuje samodzielną wersję Dota Auto Chess

W tym momencie czekam na inne gry Riot Games. Założyciele studia w 2017 roku potwierdzili, że pracują nad nowymi tytułami. W zeszłym roku zarejestrowali markę o nazwie Legends of Runeterra, ale nie znamy żadnych szczegółów. W kuluarach mówi się także o tym, że Riot Games pracuje nad konkurencją dla Counter-Strike: Global Offensive, ale póki co nie zostało to w żaden sposób potwierdzone.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceReuters
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE