Strona głównaGryAktualnościGOG Galaxy 2.0 – jeden launcher, który zastąpi wszystkie inne

GOG Galaxy 2.0 – jeden launcher, który zastąpi wszystkie inne

GOG planuje zrewolucjonizować rynek gier. Firma pracuje nad nowych launcherem, który ma w sobie łączyć wszystkie inne platformy – Steama, Epic Games Store, Origina, Uplay i pozostałe.

Wielu graczy narzeka, że dzisiaj istnieje zbyt wiele platform. Chcąc grać w większość najnowszych produkcji trzeba mieć zainstalowanego Steama, Epic Games Store, Origina, Uplaya, launcher Betehsda.net i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem. Nie jest to sytuacja komfortowa, ale z drugiej strony – czy to rzeczywiście aż tak duży problem? Najwyraźniej tak, bo GOG chce go rozwiązać. Najnowsza platforma GOG Galaxy 2.0 ma pozwalać na zarządzanie wszystkimi naszymi grami – komputerowymi, a nawet konsolowymi.

Zobacz: Epic Games Store nie pozwala kupić zbyt dużo gier

Na stronie projektu możemy znaleźć najważniejsze założenia, które brzmią niezwykle obiecująco:

  • Jedna biblioteka – Zarządzaj wszystkimi grami na PC i konsole w jednym miejscu. Zaimportuj tytuły, organizuj i rozbudowuj swoją kolekcję.
  • Statystyki gier – Śledź wszystkie swoje gry, osiągnięcia i czas rozgrywki na różnych platformach w jednym miejscu.
  • Jeden launcher – Zainstaluj i uruchom dowolną grę na PC, niezależnie od platformy.
  • Pełna personalizacja – Twórz różne widoki biblioteki, filtrując, sortując, oznaczając i dodając własne elementy graficzne, takie jak tapety i okładki gier.
  • Odkrywaj nowe gry – Śledź nadchodzące premiery i odkrywaj gry popularne wśród twoich przyjaciół oraz doceniane przez członków społeczności.

Ale to nie wszystko. GOG Galaxy 2.0 ma też stawiać na funkcje społecznościowe. Dlatego platforma ma pozwalać na sprawdzanie osiągnięć znajomych, rozmawianie z nimi (niezależnie od launchera, na którym ich mamy), a także rywalizowanie na osiągnięcia. Przy tym wszystkim GOG zapewnia, że nie będzie śledził danych użytkowników i dzielił się nimi z osobami trzecimi. Nie zabraknie też tak oczywistych funkcji jak zapis w chmurze, automatyczne aktualizacje wszystkich gier czy możliwość uruchamiania gier w trybie wieloosobowym. Ciekawie brzmi też możliwość przywrócenia starej wersji gry, jeśli aktualizacja powoduje problemy.

Zobacz: Nowy mobilny Steam konkurencją dla Discord

Kiedy platforma będzie dostępna? Tego jeszcze nie wiemy. Na razie można zapisywać się do zamkniętych testów beta. W tym celu wystarczy przejść na stronę GOGGalaxy.com. Uruchomienie zamkniętych testów ma zostać ogłoszone w mediach społecznościowych GOG.com. Jednego jestem pewien – projekt brzmi szalenie ciekawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię